به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، حمیدرضا عظیمی در جریان بازدید از روند ساخت نیروگاه دوکوهه اندیمشک با اعلام این خبر افزود: این مجموعه سومین واحد نیروگاهی دولتی کلاس اف کشور است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا تابستان امسال وارد مدار می‌شود.
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه اکثر تجهیزات اصلی نیروگاه در حال نصب است، گفت: بخش نهایی سیستم کنترلی نیروگاه نیز در حال تامین است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه نیز تجهیزات این بخش نصب شود.
وی با تاکید بر اینکه تجهیزات پست برق GIS نیروگاه وارد کشور شده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم تجهیزات این بخش نیز تا هفته آینده وارد کارگاه شده و حداکثر ظرف  ۵۰ روز آینده شاهد نصب پست نیروگاه باشیم.
عظیمی با اشاره به اینکه خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت پروژه به طول ۱۷ کیلومتر توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در حال انجام است، ادامه داد: مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه بتوانیم این خط را برق‌دار کرده و به نیروگاه متصل کنیم.
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه ایستگاه گاز نیروگاه توسط شرکت برق حرارتی احداث شده است، اضافه کرد: براساس اعلام شرکت گاز منطقه، تجهیزات میترینگ و فعالیت‌های مرتبط با این شرکت نیز حداکثر تا اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده و خط مربوطه گازدار خواهد شد.
وی درصد پیشرفت فعلی پروژه را ۷۳ درصد برشمرد و گفت: این طرح جزو پروژه‌های هدف دوره اوج بار صنعت برق حرارتی است و امیدواریم پیمانکار پروژه با افزایش جبهه‌های کاری و اکیپ‌های اجرایی بتواند این واحد نیروگاهی را تا تابستان امسال وارد مدار کند.