به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن خجسته‌مهر گفت: با شروع به کار دولت سیزدهم، موفق شدیم عملکرد مناسبی در توسعه حداکثری میدان گازی پارس جنوبی داشته باشیم، به‌طوریکه در زمستان امسال فاز 11 پارس جنوبی را که مرزی‌ترین فاز ایران با کشور قطر است، به تولید می‌رسانیم. 

وی افزود: علاوه بر تأمین و خریداری تمام کالا‌های مورد نیاز، حفاری چاه‌ها رو به اتمام است و به زودی با جابه‌جایی سکوی مورد نیاز، در زمستان امسال از این فاز شاهد تولید گاز خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه در اواخر سال گذشته یک ترین از پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان امسال هم سه ردیف دیگر این پالایشگاه به ارزش ۲ و نیم میلیارد دلار به بهره‌برداری برسد.

خجسته‌مهر درباره برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران درخصوص نگهداشت تولید گاز از میدان پارس جنوبی گفت: برنامه‌ریزی شده تا اسیدکاری حدود 400 حلقه چاه گازی در این میدان انجام شود همچنین 60 حلقه چاه جدید در این میدان حفاری می‌شود. 

وی همچنین به یکی از محورهای تفاهم‌نامه امضا شده با شرکت گازپروم روسیه پرداخت و گفت: موضوع احداث ایستگاه‌های تقویت فشار برای نگهداشت و به حداکثر رساندن توان تولید از میدان گازی پارس جنوبی را دنبال می‌کنیم که با انجام این کار، تمام فازهای پارس جنوبی یک بار دیگر متولد می‌شوند.