به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندرامام، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت با حضور اکثریت سهامداران به میزان ۹۹/۳۱درصد، ارکان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، اعضای هیات مدیره و مدیران اجرایی شرکت پتروشیمی بندرامام در محل سالن جلسات شرکت گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، در راستای اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحیه قسمتی از قانون تجارت هیات رئیسه مجمع از بین سهامداران حاضر در جلسه تعیین و پس از آن عملکرد و دستاوردهای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۰ شرکت پتروشیمی بندرامام در حوزه های مختلف تولیدی ، مالی ، فروش ، ارز آوری ، منابع انسانی ، HSE و پروژه های در حال تکمیل و آتی توسط مدیرعامل و سایر مدیران ارشد شرکت تشریح شد.

در این نشست سالیانه ، سپهدار انصاری نیک مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ضمن ابراز تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری محرم ، اظهار داشت : مطالعه طرح ها و پروژه هایی با هدف ایجاد ارزش مجدد و مضاعف برای سهامداران در دست داریم که بتوانیم با مصوبات مجمع و هیأت مدیره ، ارزش دارایی ها را در آینده نزدیک به افزایش قابل توجهی برسانیم.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام با اشاره به اهمیت اجرای طرح ها و پروژه ها در راستای تکمیل زنجیره ارزش ، افزود: تکمیل پروژه های اصلی شرکت به خصوص کلرآلکالی ، بازیافت اتان و ان جی ال جهت که روی افزایش خوراک و تولید تاثیر مستقیم دارد از اولویت های مهم و اصلی ما است و با تشکیل کارگروه ها و رفع گلوگاه های حساس در صدد تکمیل و راه اندازی هر چه سریعتر آنها هستیم.
انصاری نیک اصلی ترین مبحث شرکت را اقدام در راستای تامین خوراک و تولید با ظرفیت اسمی مجتمع بیان کرد و گفت : با تشکیل کارگروه تامین خوراک و برنامه ریزی به منظور تامین و پایداری خوراک مجتمع ، هدف ما کمک به راه اندازی پروژه پالایشگاه گاز یادآوران خلیج فارس است که بتوانیم در فاز اول حدود روزانه ۲۰ هزار بشکه به خوراک مجتمع اضافه و به تبع آن محصولات تولیدی را افزایش دهیم.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در ادامه از آغاز مطالعات برنامه های آتی در بخش طرح ها و پروژه های مشارکتی با هلدینگ خلیج فارس خبر داد و اظهار داشت: در راستای استفاده از زنجیره ارزش بوتان ، پروژه پلی پروپیلن ایلام و پروژه “ای پی دی ام” مطالعات و بررسی های فنی و اقتصادی را شروع کردیم که نتایج آن به زودی به هیأت مدیره گزارش میشود.

وی در ‌خصوص رویکردهای مدیریتی جدید در شرکت اشاره به تمرکز بر بهبود کارایی فرایندهای تولید و سازمان از طریق مدیریت منابع و داده کرد و گفت در این راستا ضرورت دارددر حوزه منابع انسانی کارهای اساسی انجام شود و در همین راستا از ضرورت اصلاح و تکمیل و نهایی کردن ساختار سازمانی، استقرار و پیاده سازی مدیریت ارزیابی عملکرد و طرح ریزی ، فعال سازی واحد برنامه ریزی و کنترل به منظور پایش و سهولت گردش کارها و اجرای مؤثر برنامه ها داشت .

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام مباحث زیست محیطی را اولویت اصلی رویکرد شرکت عنوان کرد و تشریح کرد: تسریع روند راه اندازی و بهره برداری تصفیه خانه مرکزی که یکی از پروژه های بسیار مهم در پتروشیمی بندرامام بشمار می رود ، بصورت ویژه در دستور کار می باشد.

ایشان در ادامه اقدامات صورت گرفته در حوزه دارایی های فیزیکی و فرآیندها را تشریح و بیان داشت : از ابتدای کار در بندرامام ، جلسات و گفتگوهای زیادی را جهت بازتعریف فرآیند ها علی الخصوص در بحث نگهداری از دارایی ها و فعال سازی واحد مدیریت دارایی فیزیکی داشتیم زیرا که در بحث نگهداری از کارخانه ها و دارایی های فیزیکی باید ابتدا بر روش ها و فرآیند ها کار شود که در این خصوص سازماندهی لازم صورت پذیرفت.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام عنوان کرد : بحث تامین آب و به تبع آن تامین برق از جمله مسائل کلیدی در تولید محسوب می شود و به همین منظور پروژه ای را برای کاهش ریسک در حوزه تامین آب در دراز مدت تعریف کرده ایم و به دنبال این هستیم که از طریق آب دریا بخشی از آب مورد نیاز مجتمع را تامین نماییم.

سپهدار انصاری نیک در پایان ضمن تشکر تلاش های تیم مدیریت و هیئت مدیره سابق ، خاطر نشان کرد: بدلیل اینکه در این جلسه گزارش عملکرد هیات مدیره قبلی را ارائه می دهیم، جا دارد تقدیر و تشکری از زحمات و تلاش های یک ساله و چند ساله آن عزیزان در این مجمع داشته باشیم و همچنین از تمامی کارکنان شریف پتروشیمی بندرامام که دستاوردهای گزارش شده در این مجمع مرهون تلاشهای شبانه روزی یکساله ی آنهاست صمیمانه تشکر نمایم و از حمایت و همراهی مدیریت گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایر سهامداران و سازمان حسابرسی نیز قدردانی و تشکر میکنم.