به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، عبدالمجید دیناروند در گفت‌وگوی زنده با برنامه فاز مثبت شبکه اول سیما با تاکید بر اینکه تمامی نیروگاه‌های بخار نیازمند استفاده از منابع آبی زیادی هستند، افزود: این آب جبرانی عمدتا از طریق سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود که در منطقه همدان تامین آب مورد نیاز نیروگاه از طریق این منابع موجب افزایش فشار به سفره‌های زیرزمینی شده بود.
وی ادامه داد: بدین منظور با احداث ۴۳ کیلومتر خطوط انتقال توانسته‌ایم پساب تصفیه‌خانه همدان را به محل نیروگاه انتقال داده و پس از تصفیه در بخش‌های مختلف این مجموعه مورد استفاده قرار دهیم.
دیناروند تاکید کرد: همچنین با احداث برج‌های خشک نیز مصرف آب یکی از واحدهای این نیروگاه ۸۵ درصد کاهش یافته و روند احداث دومین برج خشک نیروگاه نیز در حال پیگیری است.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح با تاکید بر اینکه در این مجموعه پساب جای خود را به آب‌های زیرزمینی داده است، اضافه کرد: در گذشته فاضلاب موجود در این بخش به دلیل رها شدن مشکلات زیست‌محیطی فراوانی را در سطح استان ایجاد کرده بود ولی در شرایط فعلی با انتقال‌ آن به نیروگاه و انجام تصفیه مربوطه‌ توانسته‌ایم تبدیل این نقمت به نعمت، نسبت به استفاده از آب‌های زیرزمینی نیز بی‌ نیاز شویم.
وی با اشاره‌ به افزایش ۷۰۰ مگاواتی توان تولید برق نیروگاه، گفت: در سال ۹۳ و پیش از اجرای طرح‌های یاد شده این نیروگاه با ۳۰۰ مگاوات در فعالیت بود که با انجام این اقدامات از سوی تلاش‌گران صنعت برق توانسته‌ایم توان تولیدی نیروگاه را هم اکنون به یک‌هزار مگاوات افزایش دهیم. این میزان افزایش ظرفیت معادل تامین ۷۰ درصد برق استان بزرگی همانند همدان است.
گفتنی است در این برنامه لوح تقدیر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی به پاس قدردانی از اقدامات صورت گرفته نیروگاه شهید مفتح همدان در زمینه تولید برق پایدار و انجام پروژه‌های زیست‌محیطی برای کاهش آب مصرفی به عبدالمجید دیناروند اهدا شد.