به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، ناصر اسکندری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به جزئیات برنامه تعمیرات واحدهای نیروگاهی اظهار اشت: برای نخستین بار طی هشت سال گذشته برنامه تعمیرات نیروگاهی پیش از ورود به بازه فصل گرم به انتها رسید و دست صنعت برق را در تامین پایدار برق بیشتر از گذشته باز بود.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی در تشریح نتایج تکمیل تعمیرات نیروگاهی گفت: نتیجه تکمیل تعمیرات نیروگاهی، رسیدن شاخص آمادگی واحدهای تولید برق حرارتی به نرخ ۹۸ درصد بود که یک رکورد جهانی به حساب می‌آید.
وی افزود: استاندارد جهانی شاخص آمادگی واحدهای حرارتی در بازه زمانی فصل گرم حدود ۹۵ درصد است و ما در سال جاری به اعدادی بالاتر از استاندارد جهانی دست پیدا کردیم.
اسکندری در تشریح آمار برنامه تعمیرات نیروگاهی سال جاری گفت: در برنامه تعمیرات گذشته، ۶۹۵ هزار و ۳۳۶ قطعه تحریمی برای تکمیل فرآیند تعمیرات از جمله، پره‌های توربین‌های گازی، روتور توربین بخار، سیستم کنترل توربین گازی، تجهیزات ابزار دقیق و سایر تجهیزات بومی سازی شده است.
 
شروع برنامه عملیاتی تعمیرات نیروگاهی
این مقام مسئول با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای تکرار تجربه تکمیل تعمیرات نیروگاهی در سال جاری گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد، ۱۰۷ هزار ۲۲ مگاوات تعمیرات نیروگاهی در قالب ۷۳۵ بخش تا قبل از اوج بار سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گیرد.
اسکندری گفت: مقدمات برنامه تعمیرات برای گذر پایدار از اوج بار سال ۱۴۰۲ آغاز شده و عملیات اجرایی آن با دستور مدیریت شبکه برق از هفته آتی آغاز خواهد شد.