به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ، جواد اوجی ، به‌منظور رفع نگرانی‌ها از احتمال افت فشار در پنج استان شمالی کشور شامل خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، گلستان و شرق مازندران در مشهد مقدس حضور یافت.

وی طی تماس تلفنی با مهندس فرشید خیبری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن بررسی روند تولید گاز از چاه های تحت پوشش این شرکت در منطقه عملیاتی خانگیران، به مجموعه کارکنان بی ادعای صنعت نفت که در این این روزهای بسیار سرد سال خالصانه و بی ادعا در جهت تامین پایدار گاز منطقه شمال و شمال شرق کشور از هیچگونه تلاشی دریغ نمی کنند تقدیر و تشکر کرد.

این گزارش می افزاید، امسال با توجه به ورود جبهه سرمای بی‌سابقه در ۱۰ سال گذشته و ماندگاری سرما طی روزها و هفته جاری شاهد افزایش کم سابقه مصرف گاز در کشور بوده‌ایم.

بر مبنای این گزارش، بررسی مسائل و چالش های احتمالی شبکه شمال شرق کشور و نیز ارائه راهکارهای لازم برای مقابله با چالش‌های احتمالی از اهداف اصلی این سفر بوده است.

با وجود برودت هوا و افت دما در بیشتر استان‌های کشور که اتفاقی کم‌سابقه بوده است، با ایجاد تغییرها و رصد دقیق شبکه گازرسانی، شبکه در پایداری کامل به‌سر می‌برد، با این حال برای رفع نگرانی درباره افت فشار در استان خراسان‌های شمالی، رضوی، جنوبی و گلستان و شرق مازندران، وزیر نفت و کارکنان صنعت نفت تمام همت خود را به‌کار گرفته‌اند.