به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، فرشید حدادی در جریان بازدید از پست GIS ۲۳۰ کیلوولت در حال ساخت نیروگاه ری با اعلام این خبر، افزود: این پروژه یکی از بزرگترین پست‌های بلافصل نیروگاهی است که با برخورداری از ۱۴ بی ۲۳۰ کیلوولت متشکل از چهار فیدر نیروگاهی، ۶ فیدر خط انتقال، سه فیدر ترانسفورماتور ۶۳/۲۳۰ کیلوولت هریک به ظرفیت ۲۰۰مگاولت آمپر و یک بی کوپلر در محوطه داخلی نیروگاه ری احداث خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه تجهیزات این پست با وجود تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی از یک شرکت معتبر اروپایی تامین شده است، ادامه داد: اجرای فوندانسیون سالن GIS و اجرای دیوار جانبی ساختمان کنترل و ساختمان نگهبانی اتمام یافته و با ورود استراکچرهای سالن GIS عملیات نصب آن در اسفندماه شروع می‌شود. همزمان با اتمام فعالیت‌های ساختمانی پروژه نیز تجهیزات GIS در خردادماه سال آینده نصب خواهد شد.
حدادی با اشاره به اینکه طرح توسعه و نوسازی نیروگاه ری به دلیل قدیمی بودن و راندمان پایین این مجموعه در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: ساخت این پست GIS نخستین گام برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری و جایگزینی آن‌ها با واحدهای راندمان بالا و تکنولوژی جدید است که با اجرای این پروژه راندمان و توان تولید برق استان تهران و پایداری شبکه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.
نیروگاه ری در حال حاضر ۲۱ واحد توربین گازی قدیمی با بازده حدود ۲۰ درصدی با ظرفیت نامی ۷۵۴ مگاوات در حال بهره‌برداری است که در راستای طرح توسعه نیروگاه و بالا بردن توان و بازده آن و تأمین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور، عملیات اجرایی ساخت پست GIS ۲۳۰ کیلو ولت آن در حال انجام است.