به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس؛ هفتمین دوره از جشنواره ملی نوآوری و اولین گردهمایی مدیران تحقیق و توسعه صنایع کشور با مشارکت ببش از ۳۰ شرکت نوآور در صنایع مختلف به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف با معرفی شرکت‌های منتخب برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، در این دوره از جشنواره شرکت پتروشیمی زاگرس به جهت تولید پکیج فیلتراسیون مورد توجه کمیته ارزیابی قرار گرفت و‌ در انتها به عنوان پروژه برتر سال ۱۴۰۱ معرفی و موفق به دریافت لوح زرین نوآوری برتر ایرانی از این جشنواره معتبر کشوری گردید.

در حاشیه این جشنواره حامد رضایی سرپرست نوآوری، تحقیق و توسعه پتروشیمی زاگرس به ارائه گزارشی از روند ایده‌پردازی، تولید و راه اندازی پکیج فیلتراسیون ارائه نمود.

گفتنی است از نتایج اجرای پکیج فیلتراسیون می‌توان به عملکرد مثبت آن از نظر مکانیکی و لاجیکی و همچنین عملیات backwash و تعویض اسکیدها اشاره نمود. براساس آمار موجود به طور میانگین مدت زمان در سرویس بودن پکیج که منجر به تعویض اسکید شده است حدود ۹ ساعت می‌باشد. همچنین در ابتدای راه‌اندازی هر کدام از اسکیدها ۵ ساعت در سرویس بوده‌اند و طولانی‌ترین مدت زمان عملکرد یک اسکید از پکیج نیز حدود ۱۳ ساعت بوده‌ است./