به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی رئیس کل بیمه مرکزی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی بیمه های استان خراسان رضوی با بیان مطلب بالا به مهم ترین چالش‌های صنعت بیمه اشاره کرد.و گفت وجود چالش های متنوع در این صنعت نشان از گستردگی این حوزه دارد.

مهندس مجید بهزادپور از مواردی چون " کمبود تقاضا و بالابودن عرضه " ، " فرایندهای مرتبط با پرداخت خسارت در حوزه هایی چون تکریم بیمه گذار، کند بودن شیوه‌های 
انجام کار و پرداخت خسارت" ، " مباحث مرتبط با استقلال نهاد ناظر " ، " عوارض نامتعارف بر این صنعت " و "شیوه های تصمیم گیری در شورای عالی بیمه " به عنوان برخی از چالش‌های صنعت نام برد.
رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به" کاهش ارتباطات بین المللی بیمه " به عنوان یک چالش مهم اشاره کرده و افزود: این موضوع علاوه بر حبس ریسک های بزرگ درداخل کشور باعث شده که انتقال تجربیات و استانداردهای روز بیمه ای به کشور انجام نشود .
رئیس شورای عالی بیمه از ضرورت ارائه آموزش‌های لازم به همه فعالان بیمه ای به عنوان یکی از رویکردهای اصلی بیمه یاد کرد و گفت اگر به موضوع آموزش بی توجه باشیم هم بحث فروش ما با بحران مواجه خواهدشد و هم در روند تربیت نیروی انسانی و جانشین پروری اختلال ایجاد می شود.
بهزادپور افزود در برخی از شرکت‌ها ناترازی در ظرفیت پوشش ریسک وجوددارد و وظیفه بیمه مرکزی نظارت جدی بر این روندها با اهرم هایی چون نظارت مالی و البته کم کردن دخالت ها است .
رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از این جلسه از رشته های بیمه درمان و بیمه شخص ثالث به عنوان رشته هایی یاد کرد که با توجه به خسارتهای بالا ، زیان های زیادی را بر عملکرد صنعت گذاشته اند و اگر درست مدیریت نشود به بحران تبدیل می شود.
وی در همین رابطه گفت ؛ بیشترین خسارت پرداختی به رشته بیمه درمان تکمیلی اختصاص دارد وباید گفت که در این حوزه از مرز زیان ده بودن نیز گذشته ایم و با این روند آینده بسیار نگران کننده است.هرچند دراین زمینه اقداماتی مانند اصلاح آیین نامه ۹۴ و آیین نامه مناقصات صورت گرفته است ولیکن مدیریت درست این شرایط مستلزم همکاری و همراهی همه ارکان این صنعت است.
مهندس بهزادپوردر خصوص بیمه شخص ثالث نیز گفت ؛ مسلم است که نظام بیمه ای کشور از این رشته منتفع نمی شود و افزایش حوادث جاده ای و متعاقب آن افزایش میزان تلفات باعث شده که در این رشته با زیان‌های زیادی مواجه شویم. 
مهندس بهزادپور در بخش دیگری از سخنان خود هدف از سفر های استانی را پیش بردن مقتضیات استانی ، برقراری ارتباطات قوی و رسمی با مقامات استان و ارائه جهت گیریهای کلان و فراشرکتی دانست و گفت : ما تلاش می کنیم که در جهت تحقق این اهداف گام برداریم .
وی با تشریح شرایط کسب و کاری صنعت بیمه در کشور ، گفت با توجه به اینکه بخش عظیمی از این کسب کار غیر دولتی بوده و دوام و قوام این بخش ها به موضوع سود آوری گره خورده است ، بنابراین نگاه حاکمیت به این بخش تضمین فعالیت ها برای تداوم مطلوب وظایف و ماموریت هاست.
مهندس بهزادپور افزود؛ نعامل با مسوولان استاتی رویکرد بسیار جدی ماست و هرچه این تعامل قوی‌تر باشد طرفین در انجام وظایف جدی ترند بر همین اساس است که در برنامه توسعه هفتم ، بیمه ها هم به عنوان یکی از تامین کنندگان مالی معرفی شده اند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به برخی از مطالبات و تقاضا های اعضای شورای هماهنگی بیمه های استان از برنامه ریزی و انجام مذاکرات لازم برای اصلاح برخی از قوانین مانند "خودروهای متعارف و غیر متعارف "و "مشکلات ناشی از افت قیمت خودروها " و " عوارض تکلیفی " خبر داد و گفت ؛ باید اقدامات اساسی برای شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز صورت پذیرد َ.