به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد بانک، کاهش مراجع مشتریان به شعبه برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه آن‌ها و به تبع آن کاهش حجم کاری کارکنان بانک است. هدف این است با ایجاد محیطی خلوت و بدون استرس در شعب، بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را به مشتریان ارائه کنند.
رشد روزافزون مشتریان بانک و استقبال بی¬نظیر هموطنان، سازمان‌ها، اداره‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی از خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به همراه سرعت تغییر فناوری و نیاز بانک به ارائه خدمات غیرحضوری که موضوعی مهم و غیرقابل انکار در صنعت بانکداری است، موجب راه‌اندازی پیشخوان مجازی در بانک شد.
بنا داریم هر خدمتی که امکان ارائه آن در پیشخوان مجازی وجود دارد، در این بستر ارائه شود که خوشبختانه هم‌اکنون این مسیر در حال طی شدن است.
شعبه مرکزی گچساران موفق شده افتتاح حساب ۹۵ درصد سپرده‌های خود را به‌صورت آنلاین انجام دهد و رتبه نخست در ارائه خدمات پیشخوان مجازی را در سطح کشور به دست آورد. در ادامه مصاحبه با «مصطفی محمدزاده» رئیس این شعبه را می‌خوانید.

ابتدا خودتان را معرفی کنید و درباره شعبه تحت مسئولیتتان توضیح دهید.
۱۳ سال سابقه کاری دارم و از سال ۱۳۹۷ افتخار دارم به‌عنوان رئیس شعبه فعالیت خود را در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پی بگیرم. از سال ۱۴۰۱ در شعبه مرکزی گچساران با عنوان رئیس شعبه در کنار ۴ نفر از همکارانم افتخار خدمت به همشهریان را دارم؛ البته با ظهور پیشخوان مجازی می‌توان گفت به همه هموطنانم در سراسر کشور ارائه خدمت می‌کنیم.
شعبه مرکزی گچساران در سال ۸۹ افتتاح شده است که تا کنون بالغ بر ۹۸۹ فقره وام ازدواج، ۹۸ وام فرزندآوری، ۱۹۷ وام اشتغال و مجموعاً حدود ۲۹هزار فقره وام با مبلغ ۷۴۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
یکی از مهم‌ترین موضوعات جاری بانک در حال حاضر پیشخوان مجازی است؛ برای تحقق اهداف بانک در این مورد چه راهبردی در نظر گرفته‌اید‌؟
برای آموزش و استفاده از خدمات پیشخوان مجازی ۲ ابزار داریم یکی همراه‌‌بانک و دیگری دفاتر پیشخوان و کافی‌نت‌های سطح شهر. در ابتدا سعی کردیم خودمان یعنی همه کارکنان شعبه نسبت به این خدمت نو و پیشرو مسلط شویم و با حضور مشتریان وفادار چند درخواست متفاوت در پیشخوان داشته باشیم تا مسیر درخواست‌ها و مشکلات را لمس کنیم. بعد از تسلط به این فرآیند در شعبه و با استفاده از همه ظرفیت ممکن، مشتریانی را که در شعبه حضور داشتند آموزش دادیم و فوراً وام‌ها یا سایر درخواست‌هایی را که داشتند انجام دادیم تا لذت دریافت این خدمت را احساس کنند.
در ادامه و در کنار آموزش و تسلط کارکنان، ابتدا همه کافی‌نت‌ها و دفاتر پیشخوان نزدیک شعبه و سپس سایر دفاتر را تک‌تک و با حضور در دفاتر، آموزش دادیم که مشتریان شعبه بدون محدودیت و در هر زمانی بتوانند درخواست‌های خود را به سمت بانک ارسال کنند. با این کار مشتریان در هر ساعتی می‌توانستند نیازهای خود را به ما اعلام کنند. به‌تدریج راحتی و سرعت این خدمت در بین مشتریان به صورت شفاهی ترویج شد؛ به‌نحوی که اکنون خود مشتریان در شعبه برای همدیگر این خدمت را توضیح می‌دهند و به‌نوعی مُبلغ ما هستند.
تصورتان از آینده پیشخوان مجازی چیست؟
پیش از این گمان نداشتم روزی این خدمات که باید بار حقوقی و کنترلی آن در شعبه بررسی شوند در دنیای مجازی و بدون مراجعه مشتری مرتفع شوند، اما این روزها برای ما کارکنان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، راه روشنی است که یقین داریم در آینده نیز همچون اکنون و حتی با کیفیت‌تر از این روزها خدماتمان را ارائه خواهیم کرد تا بتوانیم گره‌گشای نیازهای مالی و بانکی مردم کشور خود باشیم.
سخن پایانی؟
روزهایی که در آن قرار داریم شیرین و لذت‌بخش است، زیرا به دلیل استقبال بی‌نظیر مردم از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران موجب شده فشار کاری بیشتری را تجربه کنیم، اما مطمئنیم که حفظ و تقویت پیشخوان مجازی پاسخی مناسب به این مسئله است. خوشبختانه مدیران بانک به‌خوبی به این موضوع واقف هستند و قطعاً آن را دنبال خواهند کرد. در انتها بر خود واجب می‌دانم که از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره، مدیر و معاون استان و همکارانم در شعبه مرکزی گچساران تقدیر و تشکر کنم که ایمان دارم قرار گرفتن در این جایگاه مرهون تلاش‌ها و حمایت‌های آن‌هاست.