به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر علی استادهاشمی در نخستین واکنش رسمی خود با عرض تسلیت به بازماندگان این حادثه تلخ به تشریح زوایای بیمه ای این حادثه پرداخت.

بر اساس این گزارش، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مدیریت ریسک باید با رویکرد کاهش میزان خطر و تبعات منفی در عرصه کار، طراحی شود و اگر صنایع بزرگ به سمت کنترل ریسک های خود حرکت کنند تلفات ناشی از کار به حداقل خواهد رسید.
دکتر استادهاشمی با اشاره به این مطلب که کاهش آلام بازماندگان حادثه از جمله ماموریت های صنعت بیمه به شمار می رود، اظهار داشت: کارفرمای معدن یادشده پیش از وقوع حادثه نسبت به دریافت پوشش کافی مسئولیت خود اقدام کرده که با توجه به الحاقیه های خریداری شده تمامی خسارات از سوی شرکت بیمه ایران، پرداخت خواهد شد.
وی از دستور پرداخت سریع دیه کامل شش قربانی حادثه خبر داد و افزود: صنعت بیمه برای ایفای تمامی تعهدات قانونی خود آمادگی دارد و در کنار آن موضوع مدیریت ریسک و کاهش حوادث و تلفات را با جدیت دنبال خواهد کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از تشکیل کارگروه ویژه در شرکت بیمه ایران برای پیگیری این حادثه، خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت بر اساس میزان تعهدات صنعت بیمه صورت می گیرد و به محض تکمیل مستندات و تکمیل گزارش مقامات ذیصلاح، چک خسارت به زیاندیدگان تحویل خواهد شد.
    وی در پایان از تمامی مدیران بنگاه های اقتصادی و مجموعه های تولیدی، تجاری و خدماتی خواست تا علاوه بر تقویت واحدهای مدیریت ریسک، نسبت به تهیه بیمه نامه های کامل با پوشش های کافی، اقدام کنند.
گفتنی است شش تن از کارگران معدن در حادثه یادشده در عمق ۷۰۰ متری زمین محبوس شدند و متاسفانه جان خود را از دست دادند.