به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، بانک کارگشایی در حداقل زمان و بدون پرداخت اقساط ماهانه در ازای ترهین طلاآلات طی 9 ماه امسال با وجود ۱۳ شعبه و ۴۲ دایره فعال در اقصی نقاط کشور به منظور رفع نیازهای فوری و ضروری متقاضیان و مشتریان نیز تعداد 221 هزار و 938 فقره وام مرابحه (جعاله) به ارزش بالغ بر 40 هزار و 563 میلیارد ریال پرداخت کرده است. 

همچنین در این مدت، تعداد 91 هزار و 971 فقره تسهیلات مرابحه (جعاله) به متقاضیان پرداخت شده که ارزش آن بالغ بر 4 هزار و 80 میلیارد ریال بوده است.

بانک کارگشایی از ابتدای فروردین ماه تا پایان آذر در مجموع تعداد 313 هزار و 909 هزار فقره وام مرابحه (جعاله) و قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری به ارزش 44 هزار و 643 میلیارد ریال به متقاضیان و مشتریان پرداخت کرده است. 

بر این اساس، شعب و دوایر بانک کارگشایی در سراسر کشور با احتساب تعداد فقره تسهیلات اعطایی در هر روز به طور متوسط 821 وام مرابحه و 340 وام قرض الحسنه طی 9 ماه امسال پرداخت کرده است.

بانک کارگشایی در حال حاضر با پرداخت وام مرابحه (جعاله) و قرض الحسنه در حداقل زمان بدون پرداخت اقساط ماهانه در ازای ترهین طلاآلات برای کمک هزینه درمان، کمک هزینه تحصیلی، تهیه جهیزیه ودیعه مسکن و ... در کنار مشتریان خود است.

نگهداری و حفاظت از طلا و جواهرات مشتریان، تخصیص صندوق امانت به مشتریان، افتتاح انواع حساب های بانکی، خدمات بانکداری الکترونیک و ... از دیگر فعالیت های مهم این واحد است.

لازم به ذکر است، بانک کارگشایی با محور قراردادن مبانی بانکداری اسلامی با تمام توان و با تجهیز و بکار گیری منابع مالی و با تلاش های گسترده نیز به عنوان پیش آهنگ تحول در گره گشایی مردم سهیم و منشا خیر و برکت است.