به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و تبلیغات شرکت بیمه رازی، هفته انتهایی اردیبهشت سال جاری بارش باران در شهر مشهد به حدی بود که سیل و آّبگرفتگی در برخی از مناطق شهر مشهد رخ داد که بیش‌ترین میزان خسارت در منطقه سیدی شهر مشهد به ثبت رسیده است.

این اتفاق عاملی شد که عملکرد شعبه مشهد در فروش بیمه‌نامه‌های مرتبط با سیل و حوادث طبیعی مورد بررسی قرار گیرد.

از بیمه‌نامه‌های مدنظر در این گزارش می‌توان به بیمه بدنه، تمام خطر نصب، تمام خطر پیمانکاری و آتش سوزی اشاره کرد.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که شعبه مشهد در 12 ماهه سال 1401، تعداد 2820 بیمه نامه در رشته بدنه خودرو صادر کرده که این میزان در سال گذشته با رشد به تعداد 3394 بیمه نامه افزایش یافته است.

براساس این گزارش 68 بیمه نامه تمام خطر نصب در سال 1401 صادر شده که با توجه به ماهیت بیمه نامه برای ریسک‌های بسیار بالا بیمه نامه‌ای صادر نشده و در قراردادهای کشوری بیمه نامه تمام خطر نصب به شرط بازدید صادر شده است. این آمار در حالی به ثبت رسیده که در سال 1402 تعداد بیمه نامه‌های تمام خطر نصب با رشد همراه بوده و به 101 بیمه نامه افزایش یافته است.

اما برخلاف دو بیمه نامه قبلی شعبه مشهد بیمه رازی در سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال 1401 در صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاری، کاهش را تجربه کرده و از 37 بیمه نامه به 30 بیمه نامه رسیده است.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که این شعبه ریسک برخی از بیمه نامه‌ها را بسیار بالا دیده و در راستای کنترل ریسک و نسبت خسارت، صدور برخی بیمه نامه‌ها را از دستور کار خود خارج کرده است.

براساس این گزارش، شعبه مشهد بیمه رازی، در سال 1402 توجه ویژه‌ای به بیمه نامه آتش سوزی داشته و رشد 18درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال 1401 به ثبت رسانده است.

آمار در حالی از رشد بیمه آتش سوزی در شعبه مشهد بیمه رازی خبر می‌دهد که این شعبه با وجود آنکه در سال‌های اخیر حادثه سیل در این استان رخ نداده بود اما برای هر مکانی بیمه نامه صادر نکرده‌ و از سوی دیگر مکان‌هایی که زیرزمین بوده و امکان آبگرفتگی برای آن وجود داشته نیز بیمه نامه آتش سوزی شرکت بیمه رازی صادر نشده یا اگر صادر شده پوشش سیل همراه آن ارائه نشده است.