به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه سامان، پذیرش دانشجو در رشته‌های بورسیه شرکت بیمه سامان به صورت سراسری انجام می‌شود و همه داوطلبانی که حائز شرایط عمومی و اختصاصی باشند، مجاز به انتخاب رشته‌های دارای شرایط بورسیه خواهند بود.

بنابراین گزارش، درمرحله نخست، سه برابر ظرفیت اعلام شده از متقاضیان بورس تحصیلی دعوت بعمل خواهد آمد که پس از انجام مصاحبه و بررسی‌های صورت گرفته گزینش نهایی صورت خواهد گرفت.

براساس این گزارش، دانشجویان پذیرفته شده بورسیه به مدت 4 نیمسال تحصیلی، تحت حمایت مالی شرکت بیمه سامان برابر با حداقل حقوق پایه مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به علاوه بیمه درمان خواهند بود.

فارغ‌ التحصیلان دوره بورسیه مقطع کارشناسی ارشد، در اولویت انتخاب جهت بورسیه در مقطع دکترا طبق شرایط مورد نظر شرکت بیمه سامان هستند.

تجهیزسرمایه‌های انسانی تا افق 1405 به علوم داده و دانش هوش مصنوعی، یکی از اهداف و برنامه‌های راهبردی شرکت بیمه سامان به شمار می رود.

این گزارش حاکیست؛ شرکت بیمه سامان در راستای چارچوب HR Strategy برنامه‌هایی را تعیین کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به بورسیه کردن کارکنان گروه بیمه سامان برای تحصیل در خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه Data Science وAI ونیز بورسیه کردن سالانه 10 نفرازفارغ التحصیلان ممتاز مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های معتبر برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دوره‌های مرتبط با علوم داده وهوش مصنوعی اشاره کرد.