به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از هیبنا اسحاق خاکی، رییس اداره کل ساختمان بانک مسکناعلام کرد: یکی از مهمترین اهداف و برنامه های تعیین شده در این اداره برای نیمه دوم سال 98 تحقق برنامه تعریف شده برای فروش املاک مازاد بانک مسکن به میزان 500 میلیارد تومان و معادل 90 درصد برای اولین بار در سابقه بانک است.

وی افزود: همچنین در نیمه دوم سال 98 برای بهره برداری از سایت های فروش املاک مازاد بانک بصورت مستقل و در قالب سایت شرکت فام (شرکت فروش املاک مازاد بانک ها) برنامه ریزی شده است.

به گفته وی از سوی دیگر حصول پیشرفت 90 درصدی در راه اندازی سامانه جامع سجام شامل 11 زیرنرم افزار در حوزه مهندسی و املاک از دیگر برنامه های تعریف شده در این حوزه است.

خاکی همچنین در مورد سایر برنامه ها و اهداف تعریف شده در این اداره کل برای اجرا و تحقق در نیمه دو سال جاری اظهار کرد:از دیگر سیاست های طراحی شده در این اداره همچنین می توان به برنامه ریزی برای برگزاری مناقصه به منظور اجرای 10 پروژه تعریف شده در بانک مسکن تا پایان سال جاری اشاره کرد.

وی افزود: پیشبرد مطالعاتی و اجرایی 16 پروژه احداثی و 30 پروژه بازسازی در سال 98 تعریف شده است که این برنامه ها بر اساس برنامه سه سالانه تدوین شده برای سال های 99،98 و 1400 عملیاتی خواهد شد.

اتمام عملیات اجرایی و افتتاح پروژه های احداثی مدیریت شعب استان های بوشهر و یزد نیز یکی دیگر از برنامه ها و سیاست های تعریف شده در اداره کل ساختمان بانک مسکن است که رییس این اداره کل از برنامه ریزی برای تحقق آن در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

خاکی با بیان اینکه تکمیل دفترچه های فنی و ملکی ساختمان های بانک مسکن به تفکیک استان ها و تهیه کتابچه آمار تجمیعی املاک و ثبت در سامانه ساجام از دیگر سیاست هایی است که در نیمه دوم سال 98 پیگیری و محقق خواهد شد اعلام کرد:هدفمند کردن تخصیص بودجه سرمایه ای بانک مسکن برای بازسازی ساختمان ها با انجام چند اقدام مهم در نیمه دوم سال 98 پیگیری خواهد شد.

وی توضیح داد: در این زمینه تخصیص اعتبار پیش بینی شده در سال 98 برای احداث، بازسازی و خرید املاک در مدیریت های شعب به میزان 85 درصد و ساختمان های ادارات مرکزی به میزان 15 درصد تعیین شده که این موضوع نشان دهنده در اولویت قرار دادن و توجه ویژه به حوزه های عملیاتی بانک است. همچنین کاهش جدی در هزینه های غیر ضروری آماده سازی و تعمیرات شعب استیجاری با ابلاغ نظام نامه تامین اعتبار و انتقال بخشی از هزینه ها به موجرین در زمان عقد قراردادهای استیجاری در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن با بیان اینکه شناسایی شعب فرسوده و ناپایدار برای اولویت بندی در تخصیص بودجه سرمایه ای و تعریف پروژه های مقاوم سازی، احداثی و بازسازی نیز از دیگر فعالیت های تعریف شده محسوب می شود، خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاد دو برنامه برای سال 98 در جهت کاهش هزینه های بهره برداری و استفاده بهینه از دارایی های بانک در دستور کار قرار گرفته است.

وی در مورد جزییات این دو برنامه اعلام کرد: یکی از این برنامه ها پیاده سازی مکانیزم و فرآیند مهندسی ارزش در اداره کل ساختمان بانک مسکن است؛ از سوی دیگر و در قالب برنامه دوم، پیاده سازی ایزو 5001 به صورت آزمایشی در استان تهران در دستور کار قرار گرفته است.