به گزارش اکونا پرس،

به نقل از دنیای بانک و بیمه، جزییات پاسخ مدیرعاملبیمه آسیابه سوالات کنفرانس خبری شرکت بورس را بخوانید

درخواست از کانون کارشناسان دادگستری
۱۷ شهریور ۱۳۹۸، مسعود بادین، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعاملبیمه آسیادر نامه‌ای خطاب به ریاست کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران می‌نویسد: این شرکت در نظر دارد به منظور افزایش سرمایه خود از محل تجدید عرصه و سرقفلی دارایی‌های موجود از خدمات کارشناسان رسمی دادگستری با هیات سه نفره کارشناسان ذی‌صلاح، بربر مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار به جهت برخورداری از قانون حداکثری استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب سازمان امور مالیاتی به شماره ۴۰-۹۸ اقدام کند. بادین در این نامه از کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران خواسته نسبت به ارزیابی عرصه زمین‌های پیوست شده حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز دستور به اقدام را صادر کند.


پاسخ به پرسش‌های کلیدی
مدیرعاملبیمه آسیادر پاسخ به این سوال که آیا شرکتبیمه آسیاقصد و استراتژی لازم جهت افزایش سهم بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز در پرتفوی بیمه‌ای خود را دارد، اظهار کرد: بله این شرکت در راستای بهبود سهم بیمه‌های عمر و پس‌انداز، اقدام به تاسیس مجتمع فروش بیمه‌های عمر و پس‌انداز کرده که انتظار می‌رود نتیجه فعالیت‌های صورت گرفته در ترکیب پرتفویبیمه آسیانقش شایسته‌ای ایفا کند.

او همچنین اعلام کرده که با تشکیل کمیته وصول مطالبات و فعال‌تر شدن بخش‌های حقوقی شرکت، شاهد بهبود وضعیت مطالباتبیمه آسیاخواهیم بود. یکی از سوالات مطرح شده این است که آیا شرکتبیمه آسیا، قصد افزایش سهم سرمایه‌گذاری در سهام را دارد و اگر چنین تصمیمی دارد، سهم این سرمایه‌گذاری‌ها به چند درصد از سبد سرمایه‌گذاری شرکت خواهد رسید. بادین پاسخ داده کهبیمه آسیابا تشکیل کمیته سرمایه گذاری نسبت به رصد بازار سرمایه اقدام و در چارچوب آیین‌نامه ۹۷ شورای عالی بیمه تصمیم‌های مناسب را با شرایط بازار اتخاذ می‌کند.