به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، از ابتدای شروع طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بهمن ماه 1396 تا دهم بهمن 1398 با پرداخت بیش از  52 هزارمیلیارد ریال تسهیلات با نرخ 6 درصد ، 50492 طرح و کسب و کار پایدار ایجاد و زمینه ایجاد اشتغال برای 98154 نفر فراهم شده است.

بر اساس این گزارش، اجرای این طرح، یک اتفاق مثبت و بی نظیر در سطح جامعه روستایی در تمام سال های پس از انقلاب به شمار می رود و موجی از امید و تحرک اقتصادی در جامعه روستایی و عشایری کشور ایجاد کرده است.

در همین ارتباط، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی ، این طرح بزرگ ملی را هدیه انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید به جامعه روستایی کشور دانست و تصریح کرد: علاوه بر تسهیلات پرداختی، تعداد 51571 طرح به مبلغ 55587 میلیارد ریال نیز تاکنون مصوب و آماده عقد قرارداد  شده است که پس از پرداخت واجرای طرح،  برای بیش از 101هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

خدارحمی گفت: بانک کشاورزی مفتخر است که با پرداخت تسهیلات طرح توسعه  اشتغال پایدار روستایی و عشایری و حمایت از ایجاد کسب و کارهای پایدار ، نقش به سزایی در فقر زدایی، اشتغالزایی، کاهش روند مهاجرت به شهرها ، رونق تولید، خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور داشته و در همین راستا در این طرح ، تسهیلات ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان و نیز برای تأمین مالی زنجیره ارزش زعفران اختصاص یافته است.

شایان ذکر است تعداد تسهیلات پرداختی توسط بانک کشاورزی در طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سال 1398 تا ابتدای دهه فجر، نسبت به مقطع مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.