به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علی پیوسته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران که در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی سخن می گفت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب تکمیل عملیات سازه ای پل های دوربرگردان شرق به شرق و غرب به غرب تقاطع میدان جانبازان با بزرگراه شهید بروجردی، پل اصلی این تقاطع نیز وارد مرحله بتن ریزی عرشه شده است. وی افزود: بتن ریزی کف غربی عرشه اصلی انجام گرفته و بخش باقیمانده این عملیات پس از رفع کامل معارض تاسیساتی مربوط به شرکت آبفای استان تهران، از سرگرفته خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، در حال حاضر در سایر جبهه های کاری فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی، اقداماتی از قبیل اجرای شمع، خاکریزی و تثبیت خاک مسیرهای کندرو (بخش حدفاصل پل های شهید میرزایی و شهید اصغری) و حفر شفت و اجرای لوله های جمع آوری آب های سطحی در حال انجام است و عملیات اجرایی در تمام مقاطعی که درگیر معارض ملکی نیست ادامه دارد.

گفتنی است تقاطع میدان جانبازان از جمله تقاطع های غیرهمسطح فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی به شمار می آید. این مقطع بزرگراهی شامل مسیری 3700 متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل دسترسی های شرقی- غربی در پهنه جنوب غرب پایتخت، امکان حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه 18 را فراهم خواهد کرد. پیشرفت عملیات اجرایی فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی به مرز 63 درصد رسیده است.