به گزارش اکونا پرس،

بسمه تعالی

هفته دفاع مقدس یکی از بارزترین نقاط عطف تاریخ سیاسی کشور و تبلور رشادت ‌ها و از خود گذشتگی‌های فرزندان برومند این مرز و بوم و سالروز پاسداری از ارزش ‌ها در راستای آرمان‌ های والای انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که وحدت، ایثار و تمسک به دستورات الهی از مهم ‌ترین برکات آن می باشد.

هشت سال دفاع مقدس در پاسداری از کیان آب و خاک میهن اسلامی و ارزش های قرآنی برگرفته از مکتب عاشورایی و پیروی از نهضت حسین بن علی(ع) است و تقارن این روزها با ایام ماه های محرم و صفر یادآور شجاعت و شهامت اصحاب و یاران امام حسین (ع) و سلحشوری مردم ایران به عنوان رهروان راستین سیدالشهدا است که در دوران دفاع مقدس، رنگین­کمانی از زیباترین رنگ های اخلاق انسانی و الگوی استقامت و پایداری را برای جهانیان هویدا ساختند و با هدف پرچمداری از مجاهدت و ظلم ستیزی با اهدا خون سرخ خود موجب پویایی  و ماندگاری مکتب شرف و شهادت شدند.

این دوران به عنوان آیینه تمام نمای ظرفیت های ملت ایران در ابعاد مختلف یاد می‌شود. حماسه شگفت‌آور هشت سال دفاع مقدس که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خدا در برابر یک تهاجم گسترده بین‌المللی بایستد و موفق و پیروز بیرون بیاید.

بازخوانی هشت سال دفاع مقدس نشان دهنده روحیه مسئولیت پذیری مردم ما در رسالت‌های ملی و اجتماعی خویش است. فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ثمرات دفاع مقدس است که حاصل آن خداجویی، خداباوری و خدامحوری نوجوانان، جوانان و پیران این سرزمین است که شهدا را الگوی عملی و اسوه خود قرار داده و در میان کشورهای جهان، نامی شده اند.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک این ایام  به رهبر معظم انقلاب “مدظله العالی” و ملت دلاور و رزمنده ایران اسلامی، یاد و خاطره رشادت ها و از خودگذشتگی های رزمندگان، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و از خداوند متعال می خواهم ما را یاری نماید تا در حفظ دستاوردهای این نظام انقلابی و ارزشمند توانا باشیم.                                                                    

 

                                                                                                                                                                    غلامحسین صباغی

                                                                                                                                  مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر وابسته به بانک سپه