به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، حسن میرزاعبدالهی‌ها در سالروز تأسیس این بانک با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در استان قزوین، رسالت این بانک را دستگیری از اقشار نیازمند و حرکت در مسیر رفع محرومیت‌ها برشمرد.
مدیر شعب استان قزوین بانک مهر ایران با بیان اینکه به برکت قرض‌الحسنه و حمایت‌های خیرین توانسته در شرایط اقتصادی خاص حاکم بر جامعه بیش از ۱۰ میلیون نفر را به عنوان مشتری جذب نموده و همه منابع قرض‌الحسنه جمع‌آوری شده را در قالب طرح‌های مختلف تسهیلاتی به متقاضیان و نیازمندان ارائه کند.
وی ضمن تشریح طرح همیاران مهر و طرح رویش مهر از این دو طرح به عنوان نوآوری‌های نظام بانکداری اسلامی در این بانک یاد کرد.
نماینده ولی فقیه استان قزوین در این دیدار ضمن تشکر از خدمات ارزنده این بانک اظهار کرد: خدای متعال کسانی که از دین ابراهیمی روی‌گردان هستند را سفیه نامیده و در سوره نساء آیه ۶ تأکید کرده اموال خود را به سفیهان نسپارید. بر این اساس به ترویج رفتار مبتنی بر نگهداشت پول در جایی که به نفع محرومان است پرداخته و همواره بانک مهر ایران را به همه توصیه کرده‌ام.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی به اهمیت قرض‌الحسنه در نظام دینی اشاره کرد و افزود: خداوند فرموده اگر قرض‌الحسنه دادید، مال شما افزایش می‌یابد و این معامله‌ای است که با خداوند انجام می‌دهید.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: دین تأکید کرده که ربا حرام است و رباخواران نیز جزو سفیهان محسوب می‌شوند؛ این مسائل دینی پشتوانه‌های حرکت شما در امور بانکی و اقتصادی است و بحمدالله شما در این مقوله خوب عمل کرده‌اید. همواره تلاش کنید تا ذره‌ای ربا در کارتان نباشد و اگر این مهم را با جدیت نهادینه کنیم، بخشی از پازل اقتصاد اسلامی شکل می‌گیرد.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه پول حاصل از ربا نزد خدا جایگاهی ندارد، اظهار کرد: بنای خدا بر این است که ربا را نابود کند و این مهم یقیناً تحقق می‌یابد و این بسترسازی‌ها در راستای رسالت کاری شماست.