به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، هنگام خرید از فروشگاه‌های مختلف ممکن است کارت خود را به فروشنده بدهیم و رمز خود را نیز به وی اعلام کنیم تا اصطلاحاً برایمان کارت بکشد، اما می‌دانید این کار ممکن است منتج به خالی شدن حساب بانکی شما شود؟

لازم است هنگام خرید، خودتان رمز را وارد کرده و از اعلام آن به مشتری پرهیز کنید. هنگام وارد کردن رمز در دستگاه کارتخوان از دست دیگر خود به‌عنوان محافظ استفاده کنید تا از امکان مشاهده رمز خود توسط دیگران جلوگیری کنید.

اگر ناچار به اعلام رمز خود شدید، رمز را بلند اعلام نکنید، بلکه آن را روی گوشی خود نوشته و به مسئول فروشگاه ارائه کنید. همچنین ضروری است به‌سرعت و در اولین فرصت آن را تغییر دهید. برای انتقال وجه به سایر حساب‌های خود یا دیگران به هیچ وجه از دستگاه کارتخوان استفاده نکنید.

رسید تراکنش‌های ناموفق خود را تا اطمینان از کسر نشدن وجه از حسابتان نگهداری کنید. از وارد کردن صحیح رمز توسط مسئول فروشگاه در دستگاه کارتخوان مطمئن شوید. از دستگاه کارتخوان فقط برای خرید، مانده‌گیری و پرداخت قبض استفاده کنید. هرگز برای پر کردن حساب جاری خود از دستگاه کارتخوان استفاده نکنید.