به گزارش اکونا پرس،

مهدی نوروزی، مدیرعامل شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با حضور در میزگرد تخصصی با موضوع "چشم انداز توسعه بیمه‌های عمر کشور" در کلاب هاوس، بخش قابل توجهی از توسعه بیمه‌های زندگی را در ارتباطی مستقیم با زیرساخت‌های مورد نیاز آن دانست و توسعه بیمه‌های زندگی در کشور بدون داشتن  زیر ساخت‌های لازم  آن در شرکت‌های بیمه را امری دشوار دانست.

نوروزی، با اشاره به نحوه نگرش سهامداران و مؤسسین شرکت‌های بیمه، اظهار داشت: ‌به‌طور معمول سهامداران و مؤسسین شرکت‌های بیمه عمر انتظار دارند که به سرعت طرح‌ها و برنامه‌ها به نتیجه رسیده  و به میزان سودآوری مورد انتظار سهامداران دست یابد. اما واقعیت این است که حداقل 4 تا 5 سال زمان لازم است تا بیمه‌های عمر به مرحله سودآوری برسد و افرادی که می‌خواهند در بخش تأسیس شرکت بیمه عمر و زندگی فعالیت کنند، نباید انتظار بازدهی سریع و کوتاه مدت را داشته باشند.

وی، در ادامه گفت: سال‌های اول شروع فعالیت در شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با مشکلات و سختی‌های بسیار زیادی کار را پیش بردیم اما با توجه به زیرساخت‌هایی که ایجاد شد امروز امور روی غلتک افتاده و نتایج بسیار خوبی بدست آمده است.

وی همچنین محصولات بیمه‌ای را یکی دیگر از زیرساخت‌های ضروری برای توسعه بیمه‌های زندگی دانست و گفت: محصولات بیمه‌های زندگی باید متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه و متناسب با بازار هدف شرکت بیمه باشد. همچنین شبکه فروش ابتدا باید محصول را به خوبی درک و با آن ارتباط برقرار کند تا بتواند این محصول را وارد بازار کند.

وی، اذعان داشت که از یک دیدگاه باید شبکه فروش را بعنوان درگاه فروش دید و در بعضی از محصولات باید به سمت فروش‌ الکترونیکی رفت تا حضور استارت‌آپ‌ها را به صورت پررنگ در فروش بعضی از محصولات داشته باشیم.

اما از طرفی استارت‌آپ‌ها در عرضه و فروش بخشی از محصولات بیمه عمر مانند عمر و سرمایه‌گذاری، مستمری و اندوخته‌دار موفق نیستند در حالیکه در دیگر کشورها هم نمایندگان و شبکه فروش در ارائه این محصولات حرف اول را می‌زنند.

وی، توسعه نرم‌افزارهای بیمه‌گری را یکی دیگر از زیرساخت‌های ضروری بیمه‌های زندگی دانست که شرکت‌های بیمه در طول این سالها توانستند نرم‌افزارهای بیمه‌گری مناسبی در شرکت‌های خود راه‌اندازی کنند. اما به دلیل نوع نگاه آنها به فرآیند پیاده‌سازی نرم‌افزارهای بیمه‌گری برای تمام رشته‌های بیمه‌ای، کمتر به صورت تخصصی به بیمه‌های زندگی پرداخته شد که با ورود شرکت‌های بیمه تخصصی به این مسئله توجه بیشتری شده و نتایج بسیار خوبی بدست آمده است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد./چابک آنلاین