به گزارش اکونا پرس،

پس از  شیوع ویروس کرونا و  جولان آن در پنج  پیک خطرناک نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند  و هم اکنون شاهد اوج گیری این ویروس وحشی  هستیم. ویروس خطرناک  کرونا زیست انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده و کسب و کارها و تجارت افراد را مختل کرده است.

نزدیک دو سال است که اغلب کسب و کارها در اثر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است و نه تنها اقتصادی ایران بلکه اقتصاد جهان تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است. شاید در کنار این زیست جدید کسب و کارهای نوین ایجاد شدند؛ اما بسیاری از مشاغل، مرز نابودی را لمس کردند. طبق آمار و ارقام بدست آمده فعالیت کل کسب و کارهای اقتصادی در ایران با تعطیلی ۳۸ درصدی در اسفند و فروردین ماه مواجه شد  البته این مقدار در اردیبهشت ماه سال جاری به ۲۱ درصد تقلیل یافت.

 بنابراین گزارش؛ موسسه مالی و اعتباری ملل در راستای وظایف اجتماعی خود و کمک به مشاغل آسیب‌دیده در اثراپیدمی کرونا، فعالان ۱۴ گروه از مشاغل صنفی و غیر صنفی شامل ۸۵۰ زیردسته را تحت پوشش قرار داده و تا پایان آذر ماه سال ۱۴۰۰ تحصیلات ویژه‌ای به آنها اعطا خواهد کرد.

این اقدام موسسه مالی و اعتباری ملل در حالی انجام می‌شود که پیش از این، تسهیلات حمایتی برای تالارهای پذیرایی متضرر شده از شیوع ویروس کرونا تا سقف ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شد.

گفتنی است تمام مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده ، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی مسافری درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی، توزیع پوشاک، توزیع خشکبار و چندین واحد صنفی دیگر میتوانند از تسهیلات ویژه موسسه اعتباری ملل استفاده کنند.

موسسه مالی و اعتباری ملل بیش از این، آخرین فرصت ثبت نام  تسهیلات ویژه کرونا را تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته بود اما برای خدمات رسانی بیشتر به مشتریان و متقاضیان امکان ثبت نام را پایان آذرماه سال  جاری تمدید کرد.

تسهیلات ویژه کرونایی موسسه مالی و اعتباری ملل در قالب عقد مرابحه عام، با نرخ ۱۲ درصد و اقساط ۲۲ ماهه پرداخت می شود که در این میان حدود دو ماه فرصت برای بازپرداخت قسط اول در نظر گرفته شده  که مجموع دوره بازپرداخت اقساط این تسهیلات را  به ۲۴ ماه افزایش خواهد داد.

شایان ذکر است؛ متقاضیان برای استفاده از تسهیلات ویژه کرونای موسسه مالی و اعتباری ملل، ابتدا در سایت سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده و پس از معرفی نامه به شعب موسسه اعتباری ملل مراجعه کنند.