به گزارش اکونا پرس،

در طول سه سال گذشته، مشتریان نظام بانکداری در اقصی نقاط جهان کاهش یافته است. طبق آمار تنها 7 درصد از مشتریان به شدت با بانک اصلی خود مراودات مالی و اقتصادی  دارند و 22 درصد از مشتریان به طور کامل از تعامل خارج شده اند. در این میان با توجه به رقابت برندهای بانکی کشور اعم از بانک های دولتی و غیر دولتی زمانی می توانند اعضا و مشتریان خود را به تعامل وادار کنند، آن اعضا از خدمات بیشتری استفاده می کنند.

جذب مشتریان  جدید و نگهداری مشتریان فعلی  برای موفقیت هر بانک و شعبه های آن بسیار مهم است. بر همین اساس بانک ایران زمین علاوه بر بررسی استراتژی های فعلی،  برای بهبود نرخ تعامل با مشتریان خود از شیوه های نوین بانکداری استفاده می کند.

نقش مسئولیت های اجتماعی در جذابیت ایران زمین

مشتریان بانکی  به مسئولیت اجتماعی و اهداف خیرخواهانه برندهای مالی و بانک های کشور اهمیت می دهند. برهمین اساس 87 درصد از ایرانی ها مایل به مشارکت مالی با بانک هایی هستند که از مسائل اجتماعی آنها حمایت و دفاع می کند. طبق یک مطالعه جدید، بانک هایی که در مورد اهدف و تأثیر خود بر مسئولیت های اجتماعی شفاف عمل می کنند، 4 برابر بیشتر احتمال دارد از آنها استقبال شوند، همچنین این بانک ها  6 برابر بیشتر، در لحظات چالش و مشکلات مالی از سوی مشتریان حمایت می شوند.گفتنی است این بانک ها 4.5 برابر بیشتر احتمال دارد از سوی مشتریان به سایر افراد توصیه شوند و 4.1 برابر بیشتر احتمال دارد مورد اعتماد مشتریان قرار گیرند.

شاید بانک های  بسیاری در حال حاضر با پروژه های خدماتی و تلاش های خیرخواهانه درگیر باشند این خدمات شامل ساخت مدارس، ساخت سرپناه برای بی خانمان ها ، کمک به خانواده های سیل زده و زلزله زده است. اما آیا مشتریان  بالقوه این بانک ها از این تلاش های خیرخواهانه اطلاع دارند؟

این درحالی است که کمتر کسی از فعالیت های خیرخواهانه و مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین بی خبر است. حمایت از پویش سهم من برای تالاب،حمایت از پویش من هم یک جنگلبانم،پویش محیط‌ زیستی آلرژی به مصرف انرژی،پویش محیط‌ زیستی بلوط ایران‌زمین،کمپین محیط ‌زیستی «یک قطره کمتر»،کمپین محیط ‌زیستی «همین یک زمین»،برگزاری پویش پیشگیری از کرونا تنها بخش کوچکی از فعالیت بانک ایران زمین است که 4 برابر  احتمال سرمایه گذاری، جذب و حمایت مشتریان را برای این برند فراهم کرده است.

در تجربه بانکداری فیزیکی تجدید نظر کنید

اگرچه بانکداری دیجیتال، موبایل بانک، اپلیکیشن ها و... بسیار افزایش یافته است، تجربه بانکداری حضوری و فیزیکی  همچنان اهمیت دارد. برای به چالش کشیدن برخی از کلیشه های موسسات مالی و بانکی، ایجاد جلوه های بصری به یاد ماندنی از شعب برای مشتریان، از جذابیت بالایی برخوردار است و می تواند باعث حمایت بیشتر از یک بانک شود.

بانک ایران زمین با توجه به زیرساخت های بانکداری دیجیتال توجهی  ویژه به بانکداری فیزیکی دارد به گونه‌ای که این برند جذاب و زیبا با رنگ آمیزی صورتی و بنفش جلوه های بصری آرامش بخش را برای مشتریان فراهم می کند هرکس مشتاق به سرمایه‌گذاری می‌شود.

این گزارش می افزاید، مشتریان قبل از استفاده خدمات بانکی به طور متوسط ​​8 ساعت را صرف تحقیق در مورد وام های مسکن، تولید و... می کنند. قبل از اینکه مشتریان بخواهند در مورد معاملات خاصیک بانک خاص بدانند، می خواهند آموزش مالی و سواد عمومی داشته باشند. براین اساس مشتریان علاقه مند هستند بدانند چگونه واجد شرایط دریافت وام هستند؟ صاحبان خانه برای اولین بار چه چیزی باید بدانند؟ چگونه اعتبار خود را بهبود بخشند؟ چقدر باید برای بازنشستگی پس انداز کنند؟ کجا سرمایه گذاری کنند؟ چه زمانی باید برای وام مسکن خود را مجدداً  اقدام کنند؟

پاسخ به سوالاتی از این قبیل و بسیاری دیگر در وب سایت بانک ایران زمین به سهولت یافت می شود و به مشتریان کمک می کند از طریق موتورهای جستجو به بهترین و ساده ترین روش تسهیلات مورد نظر خود را بیابند. مشتریان بانک ایران زمین ضمن دریافت اطلاعات کافی  از نحوه دریافت تسهیلات، با پست‌های وبلاگ، راهنماهای نحوه کار، کتاب‌های الکترونیکی، فهرست‌ها، اینفوگرافیک‌ها و ویدیوها آشنا می شوند.

علاوه بر این، سایت بانک ایران زمین فرصتی منحصر به فرد و محبوب برای ارائه محتوای مرتبط و آموزنده برای مشتریان فراهم می کند. در میان مشتریان بانک ایران زمین در سال 1398، به طور  میانگین 6 ساعت و 39 دقیقه زمان بیشتر صرف دیدن خدمات، آمار و اخبار این بانک کرده اند.

بانک ایران زمین ضمن ارائه خدمات مالی در وبسایت، مشتریان خود را از خدماتی آگاه می کنند که مشتریان علاقه مند هستند در مورد آنها پول بپردازند.یکی از این خدمات تسهیلات ویژه انتخاب بانک ایران زمین است.

تقریباً 70٪ از مشتریان بانکی موافق هستند  تبلیغات سایت،  آنها را از محصولات یا خدمات جدید مالی آگاه کند. همچنین مشتریان بانکی تمایل بیشتری به دنبال کردن برندهای بانکی، در رسانه های اجتماعی دارند؛ بر همین اساس بانک ایران زمین در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز حضور فعال دارد.