به گزارش اکونا پرس،

بانک ایران زمین خود را در پشت آجرهای شعب محدود نمی‌کند این بانک مرزهای خدمات و حضور خود را به گستره جهان در نوردیده است به گونه ای که شاهد حضور فعال و پررنگ این بانک طی سال جاری در شبکه های مجازی بودیم.

معرفی خدمات ویژه بانک ایران زمین برای مشتریان جوان

تقریباً نیمی از جمعیت زیر 30 سال کشور از فضای مجازی استفاده می کنند،از طرفی بانک ها به تدریج حضور خود را در دنیای مجازی افزایش می دهند و از طریق وب سایت های شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام  با مشتریان فعلی و جوان خود ارتباط می گیرند.

بانک‌ها اطلاعاتی را درباره محصولات و خدمات خود به اشتراک می‌گذارند. نمایش آخرین پیشنهادات؛ ارائه نکاتی در مورد پس انداز پول و سرمایه گذاری؛ نحوه استفاده ایمن از کارت های اعتباری؛ و برگزاری همایش ها،جشنواره ها  در فیس بوک، تلگرام، اینستاگرام  برای تعامل با «مشتریان» جوان مؤثر است.

بر همین اساس بانک ایران زمین به عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور برای بخش بزرگی از جامعه جوان کشور که اغلب زیر ۳۰ سال سن دارند در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خدمات و دستاوردهای خود را معرفی می‌کند.

پاسخگویی سریع بانک ایران زمین به انتقادات در بستر شبکه های اجتماعی

با توجه به اینکه اخبار به سرعت در وب و شبکه های اجتماعی منتشر می شود، بانک ها نیز در پاسخ به شکایات، انتقادات و نظرات مشتریان در وب سایت خود فوریت نشان می دهند. بانکداران به خوبی می دانند که نظرات نامطلوب و نارضایتی یک مشتری در مورد یک محصول یا خدمات بانکی می تواند پیامدهایی بر شهرت بانک داشته باشد.

بانک ایران زمین با درک اهمیت شبکه های اجتماعی برای پاسخگویی سریع به مشتریان خود در راستای بهبود و تقویت خدمات مالی و بانکی  در  بستر شبکه‌های اجتماعی حضور جدی و فعال دارد. به گونه ای که تولید و انتشار بیش از ۷۷۰ مطلب در   کانال تلگرام در طول  سال ۱۴۰۰ و کسب رتبه نخست  بانک های کشور در انتشار اخبار و فعالیت های بانکی در شبکه های مجازی گواهی بر شناخت اهمیت این حوزه در بانکداری ایران زمین است.این چنین است که  بانک ایران زمین به وسعت رزمین ایران در بستر شبکه های مجازی فعالیت می کند.

بانک ها چگونه در بستر فضای مجازی جمع می شوند؟

بانک  Axis  با 421,321 نفر دنبال کننده در سایت فیس بوک، بانک سیتی با  316,438 دنبال کننده در اینستاگرام و بانک IDBI با  1 61,571 دنبال کننده از معدود بانک های جهانی در ایالات آمریکا هستند که وب سایت پر جنب و جوشی برای شبکه های اجتماعی دارند.این آمار نشان می دهد، اکثر وب سایت های بانک های دیگر جهان از چند صد تا چند هزار دنبال کننده دارند.

روند حضور فعال بانک های جهان در شبکه های اجتماعی و رقابت های تنگاتنگ برای جذب مخااطبان در این بستر نشان می دهد چطور بانک ها حول یک دهکده کوچک جهانی جمع می شوند.بانک ایران زمین ضمن گسترش فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی حول دهکده کوچک جهانی در آینده ای نزدیک در کنار غول های بانکی جهان ابراز وجود می کند.

برخلاف سایر کشورهای جهان که از شبکه فیس بوک استقبال ویژه ای می کنند، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی میان بانک‌های ایرانی اینستاگرام است؛ در حال حاضر ۲۰ بانک در این پلتفرم، حساب کاربری دارند. بانک ایران زمین یکی از  پرلایک‌ترین و پرمخاطب ترین  کمپین‌های اینستاگرامی است به طوری که  در جایگاه سوم قرار دارد.