به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در گفت و گویی که با نشریه پیام کارآفرین داشته است، به همکاری صندوق نواوری و شکوفایی با دوازده بانک اشاره کرد و ضمن تقدیر از فعالیتهای بانک کارآفرین از گسترش همکاری های دو جانبه آنها خبر داده است.آنچه از نظرتان می گذرد بخشی از این گفت و گو است.

وحدت به روال همکاری این صندوق با بانکها اشاره کرده و افزود: اگرچه همکاری صندوق نوآوری با بانک کارآفرین دیرهنگام آغاز شد، اما تاکنون این بانک در همکاری با صندوق نوآوری خدمات متنوعی را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داده است.
وی تصریح کرد:بانک کارآفرین از جمله بانک‌هایی است که دفتر حمایت از نوآوری خود را در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی کرد و این اقدام باعث تسهیل در ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان شد. در حال حاضر بیش از ۱۲ بانک دفتر نوآوری خود را در ساختمان صندوق نوآوری راه‌اندازی کرده‌اند تا روند اعطای تسهیلات و خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل شود.

 

انتشار نخستین صکوک دانش بنیان ها با کمک بانک کارآفرین

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به روال همکاری صندوق و بانک کارآفرین تاکید کرد: به موجب تفاهم‌نامه‌ای که بین صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک کارآفرین منعقد شده، این بانک به شرکت‌های دانش‌بنیانی که از طرف صندوق نوآوری معرفی می‌شوند، خدماتی نظیر پذیرش رکن ضامن و انتشار صکوک نیز ارائه می‌کند.

وحدت با اشاره به روال خوب همکاری با کارآفرین تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه دوجانبه ، نخستین صکوک نوآوری به همت صندوق نوآوری و با ضمانت بانک کارآفرین برای شرکت دانش‌بنیان داروسازی دکتر عبیدی با نماد «نوآور» در فرابورس منتشر شد. این اوراق به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک می‌کند تا از طریق بازار سرمایه، تامین مالی شوند. که با امضا تفاهم نامه جدید با بانک کارآفرین این روال وارد فاز جدید و بهتری خواهد شد.
وی  ادامه داد: همچنین بانک کارآفرین در حوزه صدور ضمانت‌نامه نیز تاکنون خدمات خوبی را به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرده است. همان‌گونه که از سوی مدیرعامل محترم بانک نیز اعلام شد، بانک علاقه‌مند به ورود به حوزه‌های سلامت و فناوری پیشرفته است، ما نیز آمادگی داریم در این زمینه همکاری‌های خود را با این بانک توسعه بخشیم.