به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر مجید مشعلچی پس از حضور در نشست شورای عالی بیمه از واقعی شدن کارمزدهای بیمه ای مربوط به شبکه فروش خبر داد و افزود: اصلاح آیین نامه ۱۰۲ در شورای عالی بیمه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد ادامه رسیدگی و اخذ تصمیم به نشست آتی موکول گردد.

دکتر مشعلچی با تاکید بر ضرورت تعامل گسترده سندیکای بیمه گران ایران و شرکت های بیمه گر برای اصلاح پلکانی کارمزدهای بیمه ای، اظهار داشت: با عنایت به نقش اطمینان بخش و آرامش آفرین صنعت بیمه در تعاملات اجتماعی و مبادلات اقتصادی در آینده نزدیک نسبت به اصلاح کارمزد شبکه فروش در دو بخش دولتی و خصوصی صنعت بیمه اقدام خواهد شد.
وی از به روز رسانی کارمزدها به عنوان موتور محرکه انگیزه و تلاش مضاعف شبکه فروش برای گسترش بازار کسب و کار بیمه ای نام برد و خاطرنشان کرد: بیش از هشتاد درصد از محصولات متنوع صنعت بیمه از سوی نمایندگان شبکه فروش عرضه می شود و حذف موانع و ایجاد انگیزه بیشتر برای آنان از تکالیف جدی نهاد ناظر صنعت بیمه به شمار می رود.
سخنگوی بیمه مرکزی در ادامه راهکارهای مختلف احصا، شناسایی و حل مشکلات شبکه فروش بیمه را تشریح کرد و افزود: خبر خوش منطقی شدن کارمزد نمایندگان بیمه در قالب اصلاح آیین نامه ۱۰۲ علاوه بر بهبود معیشت آنان به تسهیل امر بیمه گری و رضایت حداکثری بیمه گذاران نیز منتهی خواهد شد.
گفتنی است موضوع اصلاح آیین نامه شماره ۱۰۲ و منطقی شدن نرخ آن با در نظر گرفتن مولفه هایی نظیر تورم و تکانه های اقتصادی در دولت سیزدهم با جدیت در حال پیگیری و تصمیم سازی است.
شایان ذکر است که در نشست یادشده به پیشنهاد کمیسیون تخصصی و نهاد ناطر صنعت بیمه، زیرساخت های نرخ و شرایط برای بیمه نامه های شخص ثالث در حوزه ریلی در سال آینده بررسی شد که پس از نهایی شدن اجرایی خواهد شد.