به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، پذیره‌نویسی تعداد 198 میلیون واحد از واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلز فارابی در نماد معاملاتی فلزفارابی از امروز دوشنبه به مدت 5 روز کاری آغاز شد که روش این پذیره‌نویسی، عرضه به قیمت ثابت است. 
موسسین این صندوق بخشی، شرکت سبدگردان فارابی و کارگزاری فارابی هستند و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی الگوریتمی امید فارابی نیز بازارگردانی این صندوق را بر عهده دارد.
همچنین از امروز به مدت سه روز کاری شاهد پذیره نویسی 198 میلیون واحد از واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری بخشی فلزات رویین در نماد معاملاتی رویین خواهیم بود. 
حداقل سرمایه این صندوق بخشی (در سهام) 20 میلیارد تومان و حداکثر سرمایه آن 200 میلیارد تومان اعلام شده است.
از ارکان این صندوق می‌توان به شرکت سبدگردان سورنا به عنوان موسس اصلی و مدیر صندوق اشاره کرد. صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی الگوریتمی امید فارابی نیز به عنوان بازارگردان نقش آفرینی خواهد کرد.
پیروز به بازار آمد
از دیگر اخبار مهم امروز دوشنبه سوم مهرماه، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری امین نهایت نگر در نماد معاملاتی پیروز است. بدین ترتیب پذیره‌نویسی 990 میلیون از یونیت‌های این صندوق از امروز کلید خورد.
از آنجا که عرضه به قیمت ثابت خواهد بود، هر واحد این صندوق با ارزش مبنای 1000 تومان مورد پذیره‌نویسی قرار می‌گیرد.
شایان ذکر است معاملات ثانویه واحدهای این 3 صندوق‌ پس از اتمام پذیره‌نویسی، در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز خواهد شد.