به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، محمد صادق غزنوی خطاب به افراد یا شرکت‌هایی که تمایل به ادامه این امر خیرخواهانه دارند، گفت: نیکوکاران در فروش اوراق کرونا2 تعجیل نکنند تا منافع آن همچنان صرف مقابله با کرونا شود و در صورت نیاز به دریافت اصل مبالغ، همچنان برای فروش این اوراق فرصت دارند.

غزنوی با اشاره به اینکه امکان نگهداری و عدم فروش اوراق کرونا2 از سوی نیکوکاران وجود دارد، تاکید کرد: بدیهی است منافع حاصل از سرمایه‌گذاری منابعی که در نماد کرونا2 جمع‌آوری شده، برای خریداری تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی و درمان صرف می‌شود و هرچقدر که اصل مبالغ مدت زمان بیشتری نزد امین بماند، منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن برای مقابله با کرونا افزایش می‌یابد.

او با اشاره به اینکه در نماد کرونا1 اصل مبلغ و تمام منافع حاصل از آن در امور خیرخواهانه مقابله با بیماری کرونا اهدا شده است، از نیکوکاران درخواست کرد اقدام به فروش نماد کرونا1 در سامانه معاملاتی نکنند؛ چراکه معاملات این نماد مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

غزنوی در مورد سازوکار عملیاتی فروش نماد کرونا2 نیز گفت: فروش این نماد هم از طریق معاملات برخط و هم از طریق کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است و نحوه پرداخت نیز به صورت T+1 خواهد بود.

او در خصوص بازگشت اصل مبالغ تامین‌شده توسط اهداکنندگانی که از اول اردیبهشت‌ماه جاری یعنی پس از تمدید این طرح نیکوکارانه، نماد کرونا2 را خریداری کرده‌اند، توضیح داد: در حال حاضر با ارسال سفارش فروش کرونا2، اصل مبالغ اهداشده تنها به خریدارانی که از 27 اسفند 98 تا پایان 31 فروردین 99 در این طرح مشارکت کرده‌اند، برگشت داده می‌شود و برای مابقی خریداران، بعد از تاریخ اتمام دوره یعنی 31 اردیبهشت‌ماه، مجددا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران یادآور شد: همانگونه که بارها اطلاع‌سانی کرده‌ایم با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نماد کرونا1 اصل و منافع مبالغ، اهدا می‌شود و با خرید نماد ‌‌کرونا 2 اصل مبلغ تامین‌شده به تشخیص امین، سرمایه‌گذاری شده و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در ‌اهداف نیکوکارانه به کار می‌رود.

به گفته غزنوی، خانواده بازار سرمایه کشور همزمان از آغاز پویش مردمی بازار سرمایه علیه کرونا تا پایان فروردین‌ماه جاری با خریداری اوراق کرونا1 و کرونا2، نزدیک به 195 میلیارد ریال برای کمک به تامین هزینه‌های اقتصادی مقابله با این بیماری جمع‌آوری کرده‌اند و این پویش همچنان ادامه دارد.

چندی پیش فرابورس ایران با هدف همراهی بازار سرمایه در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فراخوان تامین مالی جمعی در راستای مقابله با این بیماری را منتشر کرد و از اواخر اسفندماه 98 تا پایان اردیبهشت‌ماه 99 به عنوان عامل تامین مالی جمعی در حال جمع‌آوری وجوه از طریق دو نماد کرونا1 و کرونا2 است.

تمامی اهالی بازار سرمایه تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری امکان مشارکت در این طرح نیکوکاری را دارند تا با کمک به تامین مالی خرید تجهیزات پزشکی، مقابله با بیماری کرونا در کشور را سرعت ببخشند.