به گزارش اکونا پرس،

در پایان معاملات امروز که با فشار عرضه در اکثر نمادهای شاخص‌ساز همراه بود، فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نماد شستا نیز با معاملات منفی خود بیش از ۱۶۰۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص کل داشت.

ارزش معاملات امروز اما نسبت به روز گذشته کاهش داشت تا روند صعودی ارزش معاملات نیز امروز به پایان برسد. امروز همچنین معاملات فرابورس نیز با افت چشمگیری مواجه شد و شاخص این بازار نیز حدود ۲٫۵ درصد افت کرد.

در میان گروه‌های صنعت نیز گروه خودرو، فلزات اساسی و مواد شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و نماد شستا نیز پرمعامله‌ترین نماد بورس بود.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به ۱۳هزار و ۴۴۰میلیارد رسید. امروز در بازار حدود هزار و ۸۷۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی صورت گرفت. همچنین شاهد رشد بیش از یک درصد ۱۵۴نماد و افت بیش از یک درصد ۴۱۶نماد نیز بودیم.

در پایان معاملات روز جاری، خروج پول حقیقی در حدود  2344 میلیارد تومان به ثبت رسیده است این در حالیست که میزان خروج پول حقیقی در پایان روز قبل تقریبا 742 بوده ‎است. 

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود هزار و ۹۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۳هزار و ۴۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی سه هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۴درصد از کل معاملات شد.

یشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «مواد و محصولات دارویی» و «ماشین‌آلات و تجهیزات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد فملی، فولاد و وتجارت لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به دشیمی، سیستم و تکسا معطوف بود.

خبرنگار: زهرا نوری