به گزارش اکونا پرس،

به نقل از کالاخبر ، در جریان معاملات هفته ای که گذشت، تعداد ۴۹ هزار و ۹۹۴ قرارداد آتی بر پایه سه دارایی زعفران نگین، صندوق طلا و نقره منعقد شد و ارزش بیش از ۲۳۴ میلیارد و ۵۳۶ میلیون تومانی را در پی داشت.

معامله گران در ۴ سررسید معاملاتی و برای تحویل در دوره های اردیبهشت، تیر، شهریور و آبان ماه ۱۴۰۱ تعداد ۴۴ هزار و ۴۳۰ قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند و ارزش بیش از ۲۳۴.۵ میلیارد تومان را به ثبت رساندند. با این عملکرد معاملاتی زعفران نگین هم در حجم و هم در ارزش معاملات صدرنشین شد. زعفران نگین به تنهایی توانست بازار قراردادهای آتی را در سیطره خود نگه دارد و به ترتیب ۸۹ و ۷۸ درصد از حجم و ارزش کل قراردادهای منعقده را در این هفته از آن خود کند.

انعقاد ۴ هزار و ۶۳۹ قرارداد آتی صندوق طلا در سه سررسید خرداد، مرداد و مهر ماه امسال ارزش بیش از ۴۹ میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومانی را در پی داشت. دارایی پایه مذکور با این عملکرد معاملاتی به ترتیب ۹ و ۲۱ درصد از حجم و ارزش کل معاملات را به خود اختصاص داد.

معامله گران برای تحویل در دو دوره خرداد و مرداد ماه سال جاری نیز تعداد ۹۲۵ قرارداد آتی نقره را منعقد کردند و ارزش بیش از ۱.۹ میلیارد تومان را برای این دارایی پایه به ثبت رساندند.