به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، صندوق آوند از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بوده و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق شبکه کارگزاری‌های عضو فرابورس به خرید واحدهای آن اقدام کنند.

از میان واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار آوند، 990 میلیون واحد با قیمت پایه 10 هزار ریال پذیره‌نویسی عمومی شده و 10 میلیون واحد نیز تحت عنوان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز از سوی موسسان صندوق پذیره‌نویسی می‌شود.

معامله‌گران حقیقی و حقوقی می‌توانند بدون محدودیت سفارش در پذیره‌نویسی این صندوق ETF که به روش قیمت ثابت انجام می‌شود، شرکت کنند و اگر 990 میلیون واحد سرمایه‌گذاری عادی قبل از اتمام 2 روز کاری خریداری شود، عملیات پذیره‌نویسی متوقف خواهد شد.

درباره آوند

نگاهی به حدنصاب سرمایه‌گذاری‌های آوند که در امیدنامه این صندوق آمده است نشان می‌دهد صندوق سرمایه‌گذاری ثابت آوند مفید از نوع دوم صندوق‌های با درآمد ثابت است و می‌تواند سرمایه‌گذاری در سهام را به به حداکثر 5 درصد و سرمایه‌گذاری در اوراق درآمد ثابت و سایر دارایی‌هایی بدون ریسک را به حداقل 90 درصد برساند.

شرکت سبدگردان مفید به عنوان مدیر صندوق و موسسه حسابرسی رازدار به عنوان متولی آوند در این پذیره‌نویسی نقش‌آفرینی می‌کنند. همچنین موسسه حسابرسی بیات رایان و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی مفید به ترتیب عهده‌دار نقش‌های حسابرس و بازارگردان در این عرضه هستند.

همچنین موضوع فعالیت این صندوق سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی، سهام و حق تقدم سهام پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی است.