به گزارش اکونا پرس،

به نقل از یاهو نیوز، شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا آلمان روز دوشنبه اعلام کرد با توجه به شیوع گسترده ویروس مهلک کرونا، پرواز‌های خود به پکن و شانگهای را تا ۲۹ فوریه تمدید می‌کند.

با این حال شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا یادآور شد به پرواز‌های خود به هنگ کنگ ادامه می‌دهد. این شرکت هواپیمایی افزود پرواز‌ها به نانجینگ، شنیانگ و چینگدائو تا ۲۸ مارس به حالت تعلیق در خواهد آمد.

پیش از این لوفت‌هانزا اعلام کرده بود پرواز‌های خود به چین را تا ۷ فوریه به حالت تعلیق درمی‌آ‌ورد، اما به نظر می‌رسد با شیوع بیشتر ویروس کرونا، این شرکت تصمیم به تمدید مدت زمانی فوق گرفت.

در پی شیوع ویروس کشنده کرونا در چین، بسیاری از کشورها از جمله آمریکا پروازهای خود به چین و برعکس را به حالت تعلیق درآوردند.

ویروس کرونا که چندی پیش ناشناخته بود نخستین بار در اواخر ماه دسامبر (اوایل دی) سال گذشته میلادی در شهر ووهان مشاهده شد، اما به سرعت به شهر‌های دیگر چین نیز گسترش یافت. ویروس کرونا بیش از سارس که ۱۷ سال پیش شیوع یافت، تلفات داشته است.

بر اساس آخرین آمار در خصوص میزان آلودگی به این ویروس تا به امروز، بیش از یازده هزار نفر به آن آلوده شده اند و بالای ۳۶۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. تاکنون، به غیر از چین ۲۰ کشور دیگر