به گزارش اکونا پرس،

زلزله 5.9 ریشتری روز گذشته در شهر لومبوک اندونزی پس از وقوع دو زلزله به بزرگی 7 و 6.4 ریشتر در 12 روز گذشته باعث به وجود آمدن خسارات مالی و جانی بسیاری شد.

ساختمان فروشگاهی در شهر لومبوک در حالی که هنوز پا برجا بود دیوارهایش در دومین زلزله دچار ترک‌های عظیم د و در  پس لرزه سوم به کلی فرو ریخت. مردم محلی در لحظه فرو ریختن ساختمان از حادثه فیلم‌برداری کردند. خوشبختانه کارکنان این فروشگاه در زمان زلزله در محل فروشگاه حضور نداشتند. در اثر آخرین زمین لرزه که مدت زمان آن نیز از دو زلزله قبلی بیشتر بود 10 نفر به مجموع کشته شدگان زمین‌لرزه‌های 12 روز گذشته اندونزی اضافه شد و در کل تعداد خسارات جانی به 320 نفر رسید.

اداره مدیرت بحران اندونزی قبل از وقوع زلزله سوم بسیاری از مردم را از مناطق آسیب‌پذیر تخلیه کرده بود و این موضوع خود سبب کاهش تعداد کشته شدگان و مجروحین در زلزله آخر گردید. بسیاری از مردم زلزله‌زده هنوز از حداقل امکانات محروم هستند و با وجود غم از دست دادن اعضای خانواده‌شان با موضوع نبود امکانات حیاتی نیز درگیر هستند. مقامات اندونزیایی گفتند:  وقوع زلزله در سومین زمین‌لرزه در خشکی بوده است و بنابراین خطر احتمال سونامی وجود ندارد.

صلیب سرخ اندونزی اعلام کرد: تلاش‌های شبانه‌روزی برای رساندن کمک و آذوقه به مردم گیر افتاده در مناطق زلزله‌زده دور افتاده به صورت جدی ادامه دارد. در همین راستا تاکنون 20 تانکر آب آشامیدنی برای آسیب‌دیدگان ارسال شده است و کمک‌های دیگر نیز در راه است.