به گزارش اکونا پرس،

آنها نه تنها با آموزش محتویات کتاب های مختلف در رشد تحصیلی دانش آموزان خود و جایگاهی که امروز به آن رسیده اند نقش بزسایی داشته اند بلکه از نظر اخلاقی و شخصیتی بهترین الگو برای هر یک آنها به شمار می رفتند. به همین دلیل هیچ دانش آموز قدردانی هرگز زحمات معلمانش را نادیده نمی گیرد بخصوص آنکه اگر اکنون به درجات بالا در تحصیل رسیده و موفق به کسب موقعیت اجتماعی ممتاز شده باشد.

"چن زی رونگ" یکی از همین دانش آموزان قدردان است. او که یک فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه است پس از آنکه باخبر شد معلم دوران دبستانش با مشکل کبد دسته و پنجه نرم می کند تصمیم گرفت بخشی از کبد خود را به معلم سابقش اهدا کند. این پزشک 25 ساله با اهدا 67 درصد از کبد خود به معلم پیشین خود شانس دیگری برای زندگی داد. خانم "لیانگ فنگ" به مدت پنج سال هنگامی که این پزشک دوران دبستان خود را در مدرسه ای با نام کونگ مین واقع در منطقه کوانتان می گذراند معلم او بود. این در حالی بود که دختر لیانگ نیز در همین مدرسه، همکلاسی چن بود.

چن پس از اطلاع از مشکل کبد معلمش و نیاز فوری او به عمل پیوند تصمیم گرفت بخشی از کبد خود را به او اهدا کند. خوشبختانه عمل پیوند کبد با موفقیت در بیمارستانی در سنگاپور انجام شد. گفته می شود هر دوی آنها در حال سپری کردن دوره نقاهت خود در این بیمارستان هستند. بنا به اعلام پزشکان بیمارستان وضعیت چن با شروع رشد کبد روز به روز بهبود می یابد. معلم او نیز درمان دیالیز خود را تا رسیدن به شرایط عادی آغاز کرده است.

انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی مالزی با بازخورد مثبت کاربران همراه شد. یکی از کاربران با قهرمان خواندن این پزشک در کامنتی نوشت : " چن باید بخاطر این عمل قهرمانانه اش مورد تمجید قرار گیرد. آسان نیست فردی به راحتی بخشی از عضو حیاتی بدنش را اهدا کند. برای چن و معلمش از خداومت آرزوی سلامتی می کنم. چن، تو یک قهرمان واقعی هستی."