پرسپولیس یکی از بزرگترین حسرت‌های خود را در قهرمانی آسیا می‌بیند، جایی که در تاریخ این باشگاه بعد از گذشت شش دهه هنوز به فینال آن نیز راه نیافته است. آنها اما با برانکو ایوانکوویچ طی دو فصل اخیر به نزدیکی آن رسیده‌اند و در این فصل یک پای آن محسوب می‌شوند. بعد از ناکامی برابر الهلال در فصل گذشته که با اتفاقات باورنکردنی برای برانکو و تیمش همراه بود، اکنون سرمربی کروات در یکی از سخت‌ترین برهه‌های باشگاه به دنبال این است تا بتواند تیمش را با رقبای شرقی مهیا کند.

 

 

آنها با برتری تک گله در دوحه برابر السد قطر بزرگترین شانس تاریخ خود را به دست آورده‌اند. آن هم در شرایطی که با توجه به شرایط این تیم (محرومیت یکساله از نقل و انتقالات و عدم جذب بازیکن طی دو نقل و انتقال اخیر در کنار مصدومیت و محرومیت – کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، حسین ماهینی و محمد انصاری) با کمترین نیروی روی نیمکت و زمین به مصاف رقیب قدرتمند رفته بودند. شرایط حاد چینش بازیکن باعث شده بود تا حتی آدام همتی فرصت حضور فیکس در این بازی را به دست بیاورد و سیامک نعمتی نیز در بهترین فصل عملکردی خود در فاز تهاجمی به عنوان مدافع راست در ترکیب حاضر شده بود. با این حال آنها در دوحه با ارائه یکی از بهترین نمایش‌های خود با گلی که علی علیپور به ثمر رسانده بود و با یک پیروزی خارق العاده و قابل اعتماد چشم به بازی برگشت در استادیوم آزادی دوخته‌اند. جایی که اینبار در نیمه نهایی و بازی برگشت می‌توانند به حضور هواداران و حمایت آنها امیدوار باشند و البته نفرات محروم را نیز در جمع خود خواهند دید.

 

 

برانکو که در طول حضور 4 ساله خود در پرسپولیس آنها را به موفقیت بزرگی رسانده، اکنون این فرصت را خواهد داشت تا نام خود را در تاریخ این باشگاه بدون رقیب و به صورت ویژه ثبت کند. قرار گرفتن در جایگاهی که هیچ کدام از سرمربیان 55 سال اخیر به آن دست نیافته‌اند. سرمربی کروات از حذف در مرحله یک هشتم در اولین حضور روی نیمکت پرسپولیس تا موفقیت در دو حضور بعدی‌اش در این رقابت‌ها اکنون سه گام پایانی دیگر فرصت دارد.

 

 

او تمام راه‌های دستیابی به موفقیت را در جدال مقابل السد جستجو می‌کند و شاگردانش نیز نمی‌خواهند زحمات قابل ستایش‌شان در این مرحله عقیم بماند. یکی از آیتم‌های جالب توجه تمرینات پرسپولیس در طی روزهای اخیر نجات دروازه بوده است. مدافعان پرسپولیس در قامت دروازه‌بان و البته بدون اجازه استفاده از دستان باید دروازه خود را مقابل ضربات پا و سر حریف محافظت می‌کردند.

 

 

برانکو با علم اینکه در بازی برگشت مقابل السد قطر حریف با نمایش سراپا هجومی و حملات پردامنه خود لحظات سخت و پرفشاری را روی دروازه بیرانوند شکل خواهد داد، اکنون به دنبال این است تا نفراتش را به شکل کاملا جدی مهیای یک بازی فداکارانه و جسورانه برای محافظت از دروازه آماده کند. تک گلی که در دوحه به ثمر رسیده باید به بهترین شکل ممکن محافظت شود تا آنها برای دستیابی به موفقیت و افتخار بزرگ در تاریخ باشگاه خود کاملا امیدوار باشند. برانکو این روزها به شدت مشغول مشق محافظت از تک گل تیمش در تمرینات است و نفرات هجومی تیمش نیز مهیای سود بردن از موقعیت‌های طلایی‌ هستند که با حملات احتمالا همه جانبه السد زخم خورده در دوحه شکل خواهد گرفت.