به گزارش اکونا پرس،

۵۰ دقیقه از بامداد امروز گذشته بود که ساکنان ساختمان مسکونی پنج طبقه متوجه بروز آتش‌سوزی داخل پارکینگ شدند و سراسیمه در تماس با آتش‌نشانی درخواست کمک فوری کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی، آتش‌نشانان ایستگاه ۲۱ و تیم نجات دو را به همراه خودرو‌های نردبان، تشک نجات و خودروی ویژه حمل دستگاه تنفسی به محل حادثه در شهرک کیانشهر، خیابان ابراهیمی روانه کرد.

حسین کوکبی؛ افسر آماده منطقه هشت عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ به علت نامشخصی داخل پارکینگ یک ساختمان پنج طبقه مسکونی دچار آتش‌سوزی شده بود که به دنبال آن دود ناشی از این حریق به طبقات فوقانی نفوذ کرده بود.

وی با اعلام اینکه هنگام رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه، شعله‌های آتش از زیر این خودروی سواری خارج می‌شد، تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با یک رشته لوله آبدهی و چند دستگاه خاموش‌کننده، خود را به پارکینگ رساندند و قبل از گسترش آتش و سرایت آن به خودرو‌های همجوار، شعله‌های آتش را کنترل و مهار کردند.

کوکبی تصریح کرد: با توجه به انتشار دود حاصل از این آتش‌سوزی به داخل ساختمان، تیم دوم آتش‌نشانان به سرعت به جست‌وجو در طبقات پرداختند و موفق شدند حین تجسس میان دود، داخل یکی از واحد‌های مسکونی، دختر بچه هشت ماهه‌ای را پیدا کنند.

این افسر آماده آتش‌نشانی افزود: نجاتگران آتش‌نشانی بی‌درنگ این کودک را به بیرون منتقل کرده و سپس وی را بدون اینکه آسیب ببیند، به والدینش در خارج از ساختمان مسکونی، تحویل دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان پس از مهار کامل آتش‌سوزی خودرو و اطمینان از نبود افراد محبوس داخل این ساختمان مسکونی با استفاده از فن‌های فشارمثبت به تخلیه دود از تمامی ساختمان و واحد‌های مسکونی اقدام کردند.