به گزارش اکونا پرس،

کودک ۱۸ ماهه‌ای که در داخل یک خودرو در منطقه ایسکس انگلیس گرفتار شده بود بطور معجزه آسایی نجات یافت. یک عابر پیاده هنگام عبور از کنار خودرو متوجه گریه‌های این کودک شد و بلافاصله با پلیس و آتش نشانی تماس گرفت. ماموران آتش نشانی با شکستن شیشه‌های خودرو توانستند جان این کودک را نجات دهند. بنا به گزارش رسانه‌های محلی انگلیس این کودک به مدت بیش از ۱ ساعت در داخل خودرو گرفتار بود. این در حالی بود که دمای هوا در بیرون به ۲۵ درجه سانتی گراد رسیده بود.

نجات معجزه آسای کودک گرفتار شده در گرمای خودرو! + تصاویر///

این حادثه در ساعت ۴ بعد از ظهر تاریخ ۲۲ ژوئن در منطقه «سافرون والدن»، ایسکس رخ داد. 
سخنگوی مرکز آتش نشانی محلی گفت که ماموران آتش نشانی ۱۰ دقیقه بعد از دریافت تماس در محل حاضر شدند و توانستند جان کودک را نجات دهند. دقایقی پس از بیرون کشیدن کودک از خودرو مادر او به همراه یک کودک دیگر در محل حادثه حاضر شد.

در یکی از تصاویری که منتشر شده است ماموران آتش نشانی را در حال نجات کودک نشان می‌دهد. یکی از شاهدان عینی در این باره گفت: " واقعا غیرقابل باور است. همه ما در حال لذت بردن در بیرون هستیم که ناگهان متوجه می‌شویم کودکی که در حال گریه کردن است در داخل خودرو به حال خود رها شده است. روز بسیار گرمی بود و من واقعا به گریه افتادم که این کودک در داخل خودرو در این یک ساعت چه زجری را تحمل کرده است. "

نجات معجزه آسای کودک گرفتار شده در گرمای خودرو! + تصاویر///

پس از رسیدن مادر کودک، پلیس به مدت نیم ساعت در عقب خودروی اورژانس با او صحبت کرد. هنوز مشخص نیست چرا این زن در حالی که یک فرزندش را به همراه داشت، این کودک را در داخل ماشین رها کرده بود. احتمال می‌رود در لحظه ترک خودرو کودک در عقب خودرو خوابیده بود.

نجات معجزه آسای کودک گرفتار شده در گرمای خودرو! + تصاویر///

سخنگوی پلیس ایسکس انگلیس ضمن هشدار به والدین در مورد رها کردن کودکان یا حیوانات خانگی در داخل خودرو گفت: " هوا به شدت گرم شده است. در فصل گرما دمای هوا در داخل خودرو همیشه بیشتر از بیرون است. هر گونه سهل انگاری در رها کردن کودکان یا حیوانات خانگی در داخل خودرو ممکن است به یک فاجعه تبدیل شود. فاجعه‌ای که دیگر قابل جبران نخواهد بود. "

نجات معجزه آسای کودک گرفتار شده در گرمای خودرو! + تصاویر///