به گزارش اکونا پرس،

فزّاع بر وزن فعّال و با ریشه فـ ز. ع. در زبان عربى از اسامى مبالغه و به معنى فردی است که از ناراحتى دیگران بسیار اندوهگین می‌شود و همواره در صدد کمک رسانى و حل مشکلات آنان است. حمدان تا همین اواخر مجرد بود و به تازگی ازدواج کرده و تا حدودی خوش سیما است، اما دارایی‌های وی جالب‌ترین بخش زندگی او به شمار می‌روند.

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی۱. گرانترین شتر جهان

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


اگر حیوانات را دوست دارید پس باید شتر شاهزاده فزّاع را بشناسید. او علاقه زیادی به شتر‌ها دارد تا جایی که یک شتر به قیمت ۲.۷ میلیون دلار خریداری کرده است، شاید فکر کنید این یک شتر معمولی است، اما در واقع این شتر برنده مسابقات زیبایی شتر‌ها شده و از بین هفده هزار شتر شرکت کننده رتبه نخست و جایزه چند صد هزار دلاری را برده است. 

۲. خانه‌ای در اسکاتلند

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


پدر فزّاع این ملک را خریداری کرد، اما اکنون متعلق به فزاع است. این ملک عظیم که هنوز ساخته نشده است، بیش از ۶۳۰۰۰ هکتار را شامل می‌شود! این ملک یک خانه ۱۴ اتاقه خواهد بود که درست در کنار دریاچه ساخته خواهد شد. این پروژه قرار است تا دو سال آینده آغاز شود. این خانه هر زمان که کامل شود یک شکارگاه برای شاهزاده و خانواده او نیز خواهد بود، فزاع هر سال برای شکار به اسکاتلند می‌رود. 

۳. خودروی مدرنی که هم در خشکی و هم در آب با قدرت حرکت می‌کند

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


شرکت WaterCar در نیویورک، خودرو‌های مدرنی می‌سازد که هم در آب و هم در خشکی با قدرت حرکت می‌کنند. فزاع از خودرو‌های Python خوشش آمد و رؤیای این شرکت را محقق کرد و شش خودرو از این نوع را خرید. سرعت آن ۸۰ مایل در ساعت در خشکی و ۴۵ مایل در ساعت در آب است. هر خودرو قیمتی در حدود ۱۵۰ هزار دلار داشت و قیمت کلی خرید شاهزاده فزاع به ۸۰۰ هزار دلار یعنی نزدیک یک میلیون دلار رسید. 

۴. هتل و اقامتگاه جمیرا، شیخ فزاع عضو هیئت مدیره این هتل است

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


این طرح توسط یک شرکت خصوصی انجام شده است، اما شیخ فزاع عضو هیئت مدیره این هتل فوق العاده است. اگرچه هزینه مشخصی برای این پروژه در نظر گرفته نشده است، اما گفته می‌شود او ۱۲ میلیارد دلار برای آن هزینه کرده که آن را به یکی از گران‌ترین هتل‌های منطقه تبدیل نموده است. 

۵. گران‌ترین آپارتمان پنت هاوس در کانادا

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


در سال ۲۰۱۳، گران‌ترین معامله املاک خصوصی در کانادا برگزار شد، جایی که سه آپارتمان پنت هاوس در هتل فیرمونت در ونکوور خریداری شد و قیمت آن ۴ میلیون دلار برآورد می‌شد. هویت خریدار فاش نشده بود، اما پس از مدتی گفته شد که این آپارتمان‌ها متعلق به فزاع است و توسط او خریده شده، و چند بار هم او و خانواده اش در آنجا دیده شده اند. 

۶. اسب‌های گرانقیمت

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


در سال ۲۰۱۴، فزاع و پدرش گرانترین اسب از نژادی اصیل را با قیمتی در حدود ۳ میلیون دلار خریداری کردند. او همچنین تاکنون یک اسب ۱.۸ میلیون دلاری خریداری کرده و در سال ۲۰۱۴، او ۶.۵ میلیون دلار برای خرید سه اسب هزینه کرد. اسب‌های فزاع فقط برای سوار کاری نیستند بلکه برای رقابت به مسابقات ورزشی هم برده می‌شوند. 

۷. هواپیما‌ها

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


در نمایشگاه هواپیما‌ها در دبی، فزاع و خانواده اش به مشاهده هواپیما‌ها رفتند و در نهایت ۴۰ هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۱۰ دریم لاینر خریداری کردند البته نه برای استفاده شخصی بلکه برای بهبود ناوگان هوایی دبی، قیمت هر هواپیما ۳۰۶ میلیون دلار بود و هزینه این معامله در کل به ۱۵ میلیارد دلار رسید. 

۸. ناوگان تانک‌ها

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


صاحبان تانک‌های Ripsaw قبلاً این تانک‌ها را به ارتش آمریکا و همچنین بخش خصوصی فروخته اند. قیمت این تانک‌ها ۵۰۰ هزار دلار است و فزاع یک ناوگان کامل از آن را دارد. 

۹. لامبورگینی وننو رودستر

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


لامبورگینی وننو رودستر خودرویی کمیاب و مشهور است، فقط ۹ مورد از آن در سال ۲۰۱۴ ساخته شد و فزاع مالک شش خودرو از نه خودرو تولید شده است، قیمت هر لامبورگینی وننو رودستر ۴.۵ میلیون دلار است یعنی فزاع ۲۷ میلیون دلار برای این خودرو‌ها پرداخت کرده، سرعت آن در بالاترین حد خود ۲۲۱ مایل در ساعت است، یک موتور ۶ ٫ ۵ لیتری V۱۲ قدرتی معادل ۷۵۰ اسب بخار را دارد. 

۱۰. خودروی مکلارن 

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی

این خوردو ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، سرعت آن می‌تواند به ۲۱۷ مایل در ساعت برسد، نخستین مکلارن در دبی به خریدار ناشناسی به قیمت ۱.۱۵ میلیون دلار فروخته شد که خودرویی زرد رنگ با طرح‌های سیاه رنگ بود، بعد مشخص شد که فزاع صاحب یک خودرو با همین ویژگی‌ها است و احتمالاً او بوده که مکلارن را خریده است. 

۱۱. خودرو‌های فراری LaFerrari

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی

لافراری یک خودروی هیبریدی است که به تعداد محدودی صادر می‌شود و تولید شرکت فراری می‌باشد و شاهزاده فزاع مالک یکی از آن‌ها است. دو خودرو از این نوع در یک حراج علنی یکی به قیمت ۷ میلیون دلار و دیگری به قیمت ۱۰ میلیون دلار به فروش رسید، شاهزاده یک فراری هم از مدل F۱۲ Berlinetta با موتور V۱۲ و ۶.۳ لیتری با قدرت ۷۳۱ اسب بخار دارد و سرعت آن می‌تواند در ۲.۸ ثانیه از صفر به ۶۰ برسد. 

۱۲. بوگاتی ویرون گرند اسپرت ویتس

گرانترین دارایی‌های فزّاع شاهزاده دبی


شاهزاده دبی صاحب ناوگان اتومبیل است، بنابراین اگر سریعترین خودروی جهان را خریداری کرد، شگفت زده نخواهیم شد. بوگاتی به عنوان سریعترین خودروی جهان شناخته می‌شود و شاهزاده یکی از این نوع‌ها را دارد که سرعت آن بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و قیمت آن ۱.۷ میلیون دلار است.