به گزارش اکونا پرس،

براساس این گزارش، این گروه تروریستی دیشب با انتشار یک ویدئویی در پایگاه اینترنتی خود "امق" ادعا کرد که همزمان با تعطیلات عید کریسمس (میلاد حضرت مسیح (ع)) در تلافی قتل البغدادی سرکرده این گروه در مهرماه گذشته در سوریه، ۱۱ مسیحی در بند خود را در نیجریه سر بریده است.

اگرچه در این کلیپ تصویری ۵۶ ثانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی نیز به نمایش در آمده، از هویت قربانیان سخنی به میان نیامده، اما نشان می‌دهد که داعش ابتدا یکی از این ۱۱ مرد که چشمایشان بسته است را تیرباران کرده و سپس سر‌های ۱۰ نفر از آن‌ها که از تن جدا شده را به نمایش می‌گذارد.

زمان انتشار این فیلم ۲۶ دسامبر (۵ دی) است تا ثابت کند که این اتفاق همزمان با عید کریسمس انجام می‌گیرد.

انتقام هولناک داعش در آستانه کریسمس! +عکس

بر اساس این گزارش، بعد از این اقدام غیرانسانی و خشن علیه قربانیان که در این فیلم ادعا می‌شود مسیحی هستند و هفته گذشته در استان شمالی نیجریه "بورنو" دستگیر شده اند، یک فرد نقابدار ادعا می‌کند که این اقدام را به تلافی قتل البغدادی و سخنگوی او در سوریه انجام می‌دهد.

البغدادی سرکرده داعش و "ابوحسن المهاجر" سخنگوی داعش در ماه اکتبر (مهرماه) سال جاری در سوریه توسط نیرو‌های آمریکایی به قتل رسیدند. برخی گزارش‌ها حاکی است که البغدادی قبل از دستگیری خود کشی کرده بود.

در پی کشته شدن سرکرده داعش، این گروه در ۲۲ دسامبر (۱ دی) اعلام کرد که انتقام کشته شدن رهبرشان را با حملات گسترده در کشور‌های مختلف خواهند گرفت.