به گزارش اکونا پرس،

این قوانین در مورد محتویات چمدان آن ها، غذایی که در طول سفر می‌خورند، مدت زمان حضورشان در مراسم‌ها و مواردی از این دست است. بعضی از این قوانین بی معنی به نظر می‌رسند، اما برای هر کدام آن‌ها دلیلی وجود دارد.

در خاندان سلطنتی بریتانیا فهرست بلند بالایی از قوانین وجود دارد که اعضای آن باید در سفرهایشان آن‌ها را رعایت کنند. این قوانین در مورد محتویات چمدان آن ها، غذایی که در طول سفر می‌خورند، مدت زمان حضورشان در مراسم‌ها و مواردی از این دست است. بعضی از این قوانین بی معنی به نظر می‌رسند، اما برای هر کدام آن‌ها دلیلی وجود دارد.

در ادامه به حقایقی در مورد قوانینی می‌پردازیم که خاندان سلطنتی بریتانیا باید در سفرهایشان آن‌ها را رعایت کنند.

۱- سفر‌های آن‌ها کوتاه و خسته کننده است
 

قوانین عجیب و غریب سفرهای خاندان سلطنتی بریتانیا

شاهزاده ها، دوک‌ها و حتی ملکه‌ی بریتانیا هم ممکن است حسرت یک سفر بدون دغدغه با فراغ بال و گردش و تفریح آزادانه را داشته باشند. البته آن‌ها توانایی مالی آن را دارند که به هر نقطه‌ای از دنیا سفر کنند، بنابراین نمی‌توانیم چندان هم برایشان متأسف باشیم.

در اغلب موارد، اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا سفر خود را به شرکت در مراسم‌های رسمی می‌گذرانند و تک تک دقایق سفر آن‌ها جزئی از یک برنامه‌ی فشرده است. آن‌ها حتی می‌دانند که دقیقاً چه ساعتی باید مراسمی را ترک کنند و سوار ماشین شوند. در هر حال، آن‌ها معمولاً فقط ۴۰ دقیقه فرصت دارند تا از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری دنیا دیدن کنند.

۲- از لباس هایشان دو دست یک شکل به همراه دارند

آنجلا کلی، دستیار و استایلیست ملکه بریتانیا، همیشه دو دست لباس یک شکل برای ملکه به همراه می‌آورد. چون ظاهر ملکه همیشه باید باید بی عیب و نقص باشد؛ بنابراین در صورت وقوع یک اتفاق غیر منتظره و ناخوشایند، ملکه باید بتواند قبل از اینکه کسی متوجه چیزی شود، لباس خود را عوض کند. روی لباس ملکه هرگز نباید هیچ لکه، پارگی یا وصله پینه‌ای وجود داشته باشد.

۳- باید همیشه یک دست لباس مشکی هم به همراه داشته باشند
 

قوانین عجیب و غریب سفرهای خاندان سلطنتی بریتانیا

اعضای خاندان سلطنتی همیشه باید یک دست لباس مشکی در چمدان خود داشته باشند، اما نه برای موقعیت‌های رسمی. این لباس مخصوص مواقعی است که کسی از خویشاوندان یا دوستان نزدیک خاندان سلطنتی در مدت حضور آن‌ها در خارج از بریتانیا از دنیا می‌رود. به این ترتیب، وقتی اعضای خاندان سلطنتی از سفر باز می‌گردند، می‌توانند با پوشش مناسب ظاهر شوند.

این قانون بعد از آن وضع شد که در مدت سفر ملکه به آفریقا در سال ۱۹۵۲، پدر او از دنیا رفت. ملکه وقتی به بریتانیا بازگشت، مجبور شد در هواپیما منتظر بماند تا یک دست لباس مشکی برای او بیاورند.

۴- باید ذخیره خون خودشان را به همراه داشته باشند

قوانین عجیب و غریب سفرهای خاندان سلطنتی بریتانیا

این قطعاً عجیب‌ترین چیزی است که در چمدان اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا یافت می‌شود. اما طبق پروتکل سلطنتی، آن‌ها باید ذخیره خون خودشان را برای مواقع اضطراری به همراه داشته باشند. به علاوه، از آنجایی که کار انتقال خون باید توسط یک پزشک انجام شود، یک پزشک شخصی هم همیشه به همراه اعضای خاندان سلطنتی سفر می‌کند.

۵- گروه بزرگی از دستیاران آن‌ها را همراهی می‌کند

خاندان سلطنتی هر جا که می‌روند، یک گروه بزرگ از دستیارهایشان آن‌ها را همراهی می‌کند. منشی ها، آرایشگر‌های مو، محافظان، استایلیست‌ها و پرستار‌های بچه – در حقیقت هر کسی که می‌تواند در زمان سفر کمکی باشد، حتماً در سفر حضور پیدا می‌کند.

ملکه بریتانیا ۳۴ دستیار دارد و دوک‌های کمبریج که پرنس ویلیام، نوه‌ی ملکه، یکی از آن‌ها است، حدود ۱۰ دستیار دارند. پرنس هری، دیگر نوه‌ی ملکه و همسرش مگان مارکل را تنها چند مترجم شفاهی و یک استایلیست شخصی همراهی می‌کنند.

۶- باید سلام و احوال پرسی به تمام زبان‌های دنیا را بلد باشند

اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا، نماینده‌ی کشور خود هستند، به همین دلیل باید سلام واحوالپرسی را به زبان‌های زیادی بلد باشند. آن‌ها باید از آداب و اصول معاشرت کشور محل سفرشان مطلع باشند و به آن‌ها عمل کنند.

آن‌ها همیشه دستیار‌هایی دارند که آن‌ها را برای سفر‌های مهم شان آماده می‌کنند. به علاوه آن‌ها یک مترجم شفاهی به همراه دارند تا حین صحبت کردن مجبور به مکث نشوند و بتوانند به هر سؤالی به سرعت جواب دهند.

۷- یک منوی اختصاصی برای هر کدام از اعضای خاندان سلطنتی وجود دارد

قوانین عجیب و غریب سفرهای خاندان سلطنتی بریتانیا

کارکنان دربار، آشپز‌های خارجی را از قبل در جریان الزامات مربوط به غذای آن‌ها می‌گذارند. استفاده از پیاز و زیاده روی در استفاده از ادویه در غذای آن‌ها (برای جلوگیری از بدبویی دهان)، غذا‌هایی دریایی یا دیگر غذا‌هایی که می‌توانند باعث مشکل و دردسر شوند، ممنوع است.

ملکه بریتانیا هم از اعلام غذای مورد علاقه اش خودداری می‌کند، چون فکر می‌کند که اگر در این مورد صحبت کند، تا ابد آن غذا را برای او سرو خواهند کرد.