نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است کودکان نیز به کرونا مبتلا می‌شوند، اما علائم این بیماری در آن ها، خفیف‌تر از بزرگسالان است.

محققان چینی، ۷۳۱ مورد قطعی ابتلا و ۱۴۱۲ مورد مشکوک به کرونا در میان کودکان را مورد بررسی قرار دادند؛ بیشتر این کودکان دارای علائم خفیفی بودند و تنها یک کودک از میان آن ها، جان باخته بود.

در این مطالعه مشخص شد تنها حدود ۶ درصد کودکان دارای علائم شدید و وضعیت بحرانی بودند این در حالی است که بروز موارد شدید در بین بزرگسالان، به طور میانگین ۱۸.۵ درصد است.

این پژوهشگران گفته اند هنوز مشخص نیست که چرا کودکان مبتلا به COVID-۱۹ به اندازه بزرگسالان بیمار نمی‌شوند. یکی از محققین این مطالعه علت این امر را این گونه تشریح می‌کند: ممکن است شکل و وضعیت گیرنده‌های ویروس کرونا در بدن کودکان با بزرگسالان تفاوت داشته باشد یا اینکه بزرگسالان بیش از کودکان مورد مطالعه قرار گرفته باشند. با این حال، مطالعاتی نیز درباره کودکان و مادران باردار نیز انجام شده که نشان داده در این گروه افراد، بیماری‌های شدید مشاهده نشده است. به نظر من، پاسخ ایمنی کودکان با بزرگسالان تفاوت‌هایی دارد.

وی همچنین می‌گوید: بیش از ۹۰ ٪ کل کودکان مورد مطالعه بدون علامت بودند و یا علائم خفیف و عمومی بیماری را نشان می‌دادند و حدود ۱۳ ٪ از کودکانی که کرونا مثبت بودند، علامتی نداشتند.

ابتلای پسربچه ۷ ماهه به کرونا در آمریکا +عکس