هانای ۳۳ ساله یکی از افسران عالی رتبه ی ارتش بریتانیا بود تا آنکه در سال ۲۰۱۸ به قصد تشکیل خانواده، خدمت در ارتش را ترک کرد. او در سال ۲۰۱۳ تغیر جنسیت داد.

هانا با جیک ۴۲ ساله که در سال ۲۰۰۸ تغییر جنسیت داده بود آشنا شد و آن ها با هم ازدواج کردند. این زوج علاقه ی زیادی به فرزند داشتند به همین دلیل از تخمک های فریز شده ی جیک که از قطع موقت روند هورمون درمانی او به دست آمد برای این کار استفاده شد.

علاوه بر این از یک اسپرم اهدایی هم استفاده شد و تخمک بارور شده در یک رحم جایگزین قرار گرفت. فرزند هانا و جیک گراف هفته ی گذشته به دنیا آمد.

این زوج رحم جایگزین خود را از طریق انجمن ملی باروری بریتانیا پیدا کردند و هانا درباره ی او گفته: «من فکر می کنم رحم جایگزین ما – که خودش شخص بسیار خون گرم و معقولی بود و فرزند هم داشت – متوجه شده بود که ما یک زوج خوشبخت هستیم که همدیگر را دوست داریم و می توانیم پدر و مادر خوبی هم باشیم.»

این زوج گفته اند که «خوشحال تر از این نمی توانستند باشند» و برای تربیت دخترشان برنامه های زیادی دارند.

جیک که یک بازیگر است گفته: «ما می دانیم که ترنس بودن چقدر سخت است و برعکس این را برای دخترمان می خواهیم.»

ترنسجندر یک گرایش جنسی نیست. ترنسجندر یا تراجنسیتی به فردی اطلاق می شود که جنسیت واقعی اش با جنسیتی که هنگام تولد به او نسبت داده شده متفاوت باشد. زنان ترنس، به ظاهر مرد اما در واقع زن و مردان ترنس به ظاهر زن اما در واقع مرد هستند، حتی اگر آلت‌ تناسلی منتسب به جنسیت واقعی خود را نداشته باشند. این افراد می توانند با انجام عمل جراحی و هورمون درمانی، فیزیک و ظاهر خود را به جنسیت واقعی شان تبدیل کنند.

منبع: روزیاتو

 

اولین پدر و مادر ترنس بریتانیا صاحب فرزند شدند

 

 

اولین پدر و مادر ترنس بریتانیا صاحب فرزند شدند

 

اولین پدر و مادر ترنس بریتانیا صاحب فرزند شدند