نوه ملکه انگلیس و همسر ایتالیایی اش روز جمعه طی مراسمی خصوصی در کلیسای آل سینتس ویندزور به عقد یکدیگر درآمدند. اما چون قرار بود در همان روز یک مراسم اعطای نشان هم با حضور ملکه برای یک فرمانده ی بازنشسته ی انگلیسی در قلعه ویندزور برگزار شود، برای تحت الشعاع قرار نگرفتن آن، بئاتریس و ادواردو باید کمی برای انتشار تصاویر عروسی شان صبر می کردند. مراسم عروسی این زوج هم قرار بود زودتر برگزار شود اما به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

نیم تاجی که پرنسس بئاتریس در عروسی اش به سر داشت همان نیم تاجی بود که ملکه انگلیس در روز ازدواج خود با پرنس فیلیپ در سال ۱۹۴۷ از آن استفاده کرده بود.

لباس عروسی بئاتریس هم متعلق به ملکه بود. الیزابت دوم آن را در سال ۱۹۶۷ در مراسم افتتاح رسمی پارلمان به تن کرده بود.

نیم تاج پرنسس بئاتریس یا در واقع نیم تاج الماس نشان ملکه مری را الیزابت دوم برای عروسی خود قرض گرفته بود، اما بدنه ی نیم تاج دچار شکستگی شد و آن را قبل از برگزاری مراسم عروسی ملکه فوراً تعمیر کردند.

 

عروسی پرنسس بئاتریس نوه ملکه انگلیس

 

مراسم عروسی پرنسس بئاتریس و ادواردو که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد تنها چند مهمان از اعضای نزدیک خانواده ی عروس و داماد داشت: ملکه، همسرش پرنس فیلیپ و والدین بئاتریس یعنی پرنس اندرو و سارا فرگوسن. پدر و مادر داماد هم حضور داشتند.

تازه عروس و داماد خاندان سلطنتی قرار بود در ماه مه در کلیسای سلطنتی کاخ سنت جیمز با یکدیگر ازدواج و میهمانی بعد از عقد را هم در کاخ باکینگهام برگزار کنند. اما به دنبال تعطیلی سراسری انگلیس که به دنبال شیوع ویروس کرونا از سمت دولت این کشور وضع شد، آن ها مجبور به لغو مراسم خود شدند و تاریخ جدیدی هم برای مراسم ازدواج خود اعلام نکردند.

 

 

بئاتریس و موتزی پیش از آنکه از سال ۲۰۱۸ وارد رابطه ی عاشقانه ی جدی با یکدیگر شوند، سال ها از دوستان خانوادگی همدیگر بودند.

موتزی که یک تاجر و متخصص حوزه ی املاک است، از نوادگان یکی از خانواده های اشرافی ایتالیا است. پدر او که یک کنت ایتالیایی است، پیش از این گفته بود که بئاتریس پس از ازدواج با پسرش، به طور خودکار لقب کنتس خواهد گرفت، اما این مسأله هنوز به تأیید کاخ باکینگهام نرسیده است.