پدران و مادرانی که به دنبال یک هدیه جالب برای نوجوان عاشق خودروی خود می‌گردند، نباید دیگر نگران باشند چرا که بوگاتی این نگرانی را برطرف کرده است. این شرکت در جدیدترین محصولات خود، بوگاتی Baby را ارائه کرده که در مقیاس ۷۵ درصد خودرو‌های واقعی این شرکت تولید شده است.

بوگاتی Baby II با همکاری شرکت Little Car طراحی و به مناسبت ۱۱۰ سالگی بوگاتی معرفی شده است. بوگاتی Baby II نسخه بزرگتر از نسخه اصلی خود است که در سال ۱۹۲۶ توسط بنیانگذار Ettore برای پسرش به عنوان هدیه طراحی شده بود. این خودرو یک مدل کوچک شده ماشین مسابقه Type 35 بوگاتی است که در سال ۱۹۳۷ به تولید انبوه رسید.

تولد دوباره بوگاتی Baby در مقیاس ۷۵ درصد با سرعت ۴۲ مایل در ساعت

این خودرو نخستین بار در نمایشگاه ژنو در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و ۵۰۰ نمونه از آن بعد از سه هفته به نمایش درآمد. با این حال، اتفاقات جهانی اخیر مانند شیوع ویروس کرونا باعث شده است که برخی از مشتریان سفارشات خود را پس بگیرند. با این وجود، بوگاتی تولید این خودرو‌ها را دوباره آغاز کرده و برای نوجوانان ۱۴ سال به بالا، آن‌ها را ارائه می‌کند. مدل قبلی بوگاتی Baby در مقیاس ۵۰ درصد تولید شده بود، ولی Baby II در مقیاس ۷۵ درصد تولید شده است. طبق گفته رئیس شرکت بوگاتی، نسل جوانی از علاقه‌مندان به رانندگی می‌توانند با این خودروی کوچک عاشق جهان بوگاتی شوند.

مدل‌های متفاوت بوگاتی Baby II

بوگاتی Baby II در سه شکل در دسترس خواهد بود. مدل پایه این خودروی کوچک بدنه کامپوزیت دارد و قیمت آن ۳۰ هزار یورو است و به یک باتری ۱.۴ کیلووات ساعت مجهز شده و در حالت Novice سرعت حداکثر آن به ۳۰ مایل در ساعت می‌رسد. این خودرو دارای ترمز‌های هیدرولیکی، دیفرانسیل محدود و حالت‌های رانندگی قابل انتخاب است.

تولد دوباره بوگاتی Baby در مقیاس ۷۵ درصد با سرعت ۴۲ مایل در ساعت

مدل Vitesse بدنه‌ای از جنس کربن دارد و باتری آن ۲.۸ کیلووات ساعت ظرفیت دارد و موتور آن هم قدرت ۱۳.۴ اسب بخار تولید می‌کند. جرم این خودرو ۲۳۰ کیلوگرم است. این نسخه دارای حداکثر سرعت ۴۲ مایل در ساعت است و در شش ثانیه سرعت صفر تا ۳۷ مایل را پر می‌کند. این سیستم حتی دارای ترمز احیاکننده است و به این مدل امکان می‌دهد تا خودرو تا ۳۱ مایل حرکت کند.

همچنین یک مدل Pur Sang با قیمت ۵۸ هزار و ۵۰۰ یورو در دسترس است. این مدل از همان پیشرانه Vitesse استفاده می‌کند، اما از همان بدنه آلومینیومی دست‌ساز نوع اصلی خود، Type 35 استفاده می‌کند.