به گزارش اکونا پرس،

موضوع درباره حلیمه و سارا، خواهران بلوچ – کانادایی است که به تازگی مقاله مفصلی از آن‌ها در مجله مد و فشن ووگ منتشر شده است. عکس‌های آن‌ها با لباس بلوچ‌ها که در حال بازی بسکتبال هستند بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و این دو تلاش کرده اند حین انجام چند حرکت مهیج در رشته بسکتبال، به معرفی فرهنگ بلوچ‌ها و البته لباس ویژه آن‌ها بپردازند.

در گزارشی که در مجله ووگ منتشر شده حلیمه می‌گوید: «از زمانی که نوجوان بودم بسکتبال بازی می‌کردم. من حتی در تیم مدرسه مان هم بازی می‌کردم». سارا هم می‌گوید کار‌هایی که حلیمه انجام داده را او هم از سرگذرانده است. این دو خواهر علاوه بر بسکتبال دو رشته ورزشی دیگر یعنی راگبی و والیبال هم در سال‌های حضورشان در مدرسه تجربه کرده اند.

عکس‌هایی که از این دو خواهر گرفته و در مجله مذکور منتشر شده را مصطفی، همسر سارا گرفته و برای انجام دادنش کار چندان راحتی هم نداشته، ولی همگی از نتایج به دست آمده راضی بوده اند. هدف از انجام چنین کاری برای دوخواهر بلوچ – کانادایی مشخص است: آن‌ها می‌گویند می‌خواهند نشان دهند هیچ محدودیتی برایشان در کار‌هایی که می‌گویند مردانه است وجود ندارد.

البته جنبه مد و استایل داستان هم به همان اندازه برایشان مهم است؛ آن‌ها ضمن معرفی لباس مخصوص زنان بلوچ، در این گزارش به جزئیات این نوع لباس خاص هم اشاره کرده اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.