به گزارش اکونا پرس،

شرکتی به نام Automotive 402 مسئول برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی جدیدترین هایپرکارها در سال جاری است. بیش از 70 عدد از منحصربه فرد‌ترین و گران‌ترین خودروهای جهان در پیست TT Circuit در شهر آسن هلند گردهم آمدند. تماشاگران این گردهمایی تصاویری به یادماندنی و زیبا را از پرقدرت‌ترین و گران‌ترین خودروهای جهان در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند.

ارزش کل خودروهای حاضر در این رویداد بیش از 50 میلیون دلار است. تماشاگران به وضوح می‌توانند شاهد تعدادی از کمیاب‌ترین برندهای خودروسازی دنیا نظیر Zenvo TSR-S، Apollo IE، Koenigsegg Agera RS، Rimac Concept_One باشند. پس از رخ‌نمایی خودروهای یاد شده می‌توانید چندین پورشه و کروت( Corvettes) درست در مسیر اصلی باشید.

رویداد Super Car Sunday رویدادی سالانه است که توسط کمپانی لاستیک‌سازی وردستین‌(Vredestein) حمایت مالی می‌شود. این کمپانی لاستیک‌سازی در سال 2018 بهترین خودروها را از سرتاسر جهان در پیست آسن دورهم جمع کرد.

گردهمایی گران‌ترین خودروهای جهان+ فیلم

معمولا Super Car Sunday شامل برنامه‌های متنوعی از قبیل حرکت دسته جمعی خودروهای کلاسیک دهه 70 و 80 میلادی، مسابقه درگ و مسابقه سرعت سریع‌ترین خودروهای جهان است. سازمان دهندگان این گردهمایی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادی مشابه در تاریخ 30 سپتامبر نقطه‌ای دیگر از کشور هلند است.

پیست آسن که محل برگزاری Super Car Sunday در سال 2018 است در سال 1955 با ظرفیت 100000 تماشاگر و 60000 صندلی با طولی بیش از 4.55 کیلومتر مکانی فوق‌العاده برای این چنین گردهمایی‌هایی است. در گذشته نیز مسابقات جهانی بسیاری نظیر Formula Renault و Superbike championship در پیست آسن برگزار شده است.