به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، رضا صیادی در حاشیه یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای شهرتهران در خصوص ثبت مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در گینس، گفت: جشن غدیر به همت همه مجموعه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد. کار مشارکتی که همه نهادهای فرهنگی به مردمی بودن آن اذعان دارند و حاکمیت هم در این جشن زیرساخت‌ها را فراهم کرده و کار اصلی توسط مردم انجام شده که البته کار بزرگی هم بود.

وی افزود: ثبت مهمانی غدیر به عنوان بزرگترین مهمانی در گینس در حال انجام است و به عنوان یک رکورد ثبت ملی شده است.

صیادی ادامه داد: نظرسنجی‌هایی که توسط دانشگاه تهران و سایر نهادها انجام شده نشان می‌دهد که ۹۸ درصد مردم از این مهمانی رضایت داشتند و هنگامی که مهمان و میزبان مردم باشند و حاکمیت تنها زیرساخت‌هارا فراهم کند به حمدالله رضایتمندی از کار نیز ایجاد می‌شود. از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی سه لاین وجود دارد که ۱۰ کیلومتر موکب‌ها بودند و ۱۵ کیلومتر سایر خدمات که مجموعا ۲۵ کیلومتر ارائه خدمات برای مهمانان وجود داشت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص فعالیت پله‌های مکانیزه در شهر تهران نیز گفت: بر اساس آماری که نظارت ما در روز گذشته احصا کرده ۷۹ درصد یونیت‌ها روشن بوده و درصدی به دلیل گرمای هوا و همچنین هجوم خرید قطعات فعالیت نمی‌کنند. اولویت ما محدوده‌های پرتردد است که باید یونیت‌ها روشن باشند و اولویت بعدی قسمت بالارو پله‌های برقی است.

وی درخصوص بودجه مهمانی غدیر نیز گفت: این بودجه توسط مردم تامین شده و از مواردی بود که کاملا مردمی بوده و هزینه‌ها قابل احصا نیست.