به گزارش اکونا پرس،

محسن نایبی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اقدامات ستاد اربعین استان تهران گفت: حدود ۱۷۵۰ موکب برای در مراسم اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی(ع) اعلام آمادگی کردند و منشور اجرایی موکب‌داران و ایستگاه‌های صلواتی توسط کمیته امنیتی و انتظامی تهیه و به مواکب برای برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی ابلاغ شده است.

وی افزود: با هدف برگزاری مطلوب مراسم اربعین تاکنون ۱۳ جلسه ستاد اربعین حسینی با ۱۵۷ بند مصوب برگزار شده است و بیش از ۸۰ جلسه، بازدید و نشست توسط دبیرخانه ستاد، کمیته‌ها و فرمانداران جهت تسریع خدمات برای راهپیمایی اربعین حسینی انجام شده است.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۰ هزار نفر از استان تهران در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، ادامه داد: تاکنون ۲۵۰ هزار جلد گذرنامه در استان صادر شده است و بیش از ۶ هزار جلد گذرنامه زیارتی به صورت حضوری صادر شده که در محرم و صفر قابلیت استفاده دارد و اگر زائری قصد داشت بعد ماه صفر به کشور بازگردد تنها تا آخر ماه ربیع الاول فرصت دارد.

وی تاکید کرد: خدمات اسکان و تغذیه توسط ستاد اربعین استان از ۲۷ مرداد تا ۱۶ شهریور در نجف اشرف صورت می‌گیرد که در این راستا به طور متوسط به ۷۰ هزار زائر ارائه می‌شود. مقرر شده در مراسم امسال ارائه خدمات ستاد اربعین استان تهران در حرم امیرالمومنین(ع)، صحن حضرت زهرا(س)، ثوره العشرین و پارکینگ طبقاتی باشد.