به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در اختتامیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته(ایران فارما) با اشاره به ارتقای چشمگیر نظام سلامت پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ورود دانشگاهیان در عرصه‌های مختلف سبب بروز خلاقیت و نوآوری در کشور شد.

وی افزود: یکی از عرصه‌های مهم و توسعه‌یافته حوزه سلامت و بهداشت است که دانشمندان ایرانی توانستند به موفقیت‌های فراوانی دست یابند.

مرتضوی با بیان اینکه ارتقای بهداشت منجر به افزایش نرخ امید به زندگی شده است، گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی نیز جوانان و نخبگان ایرانی توانستند صنایع مختلفی را در کشور برای تسهیل درمان راه‌اندازی کنند.

وزیر رفاه اجتماعی تأکید کرد: بالغ بر ۹۸ درصد نیاز کشور به دارو در داخل تأمین می‌شود و باید همین روند خودکفایی در حوزه مواد اولیه نیز دنبال شود.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت برای رونق تولید دانش‌بنیان گفت: در عرصه صادرات نیز تلاش می‌کنیم با کاهش هزینه‌ها و با افزایش قدرت رقابت در سطح جهان به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کنیم.

مرتضوی افزود: سیاست دولت دخالت حداقلی است و در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو در کشور برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی آمادگی کافی وجود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همراهی جمعی از مدیران وزارتخانه با حضور در نمایشگاه ایران فارما از غرفه‌های شرکت‌های حاضر در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته بازدید کرد.